فرمول ساده کاهش خطر ابتلا به دیابت

فرمول ساده کاهش خطر ابتلا به دیابت

سلامانه : یافته‌های تازه نشان می دهند، اعضای خانواده ها با تغییر رژیم غذایی و افزایش فعالیت جسمی، وزن کم کرده و خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش داده اند.

 
به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، دانشمندان دانشگاه ادینبورگ با مراجعه به خانه بیماران آسیایی دریافتند، آنها با تغییر روش زندگی و ورزش کردن وزن کم کرده و خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش داده اند.   


اندازه گیری دور کمر و وزن ساکنان هندی و پاکستانی شهر ادینبورو نشان داد، زمینه های فرهنگی و قومی آنها در پیروی کردن از رژیم غذایی کم کالری و ورزش کردن نقش به سزایی در کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دو ایفا می کند.


شاخص توده بدن


هندی ها و پاکستانی ها از نوجوانی و جوانی در معرض ابتلا به چاقی قرار دارند.  


پژوهشگران معتقدند، خطر ابتلا به دیابت نوع دو مردان هندی و پاکستانی را سه برابر بیشتر از مردان ملیت های دیگر تهدید می کند. 


در مطالعه ای سه ساله، 171 هندی و پاکستانی ساکن اسکاتلند که در معرض ابتلا به دیابت بودند زیر نظر گرفته شدند. 


به شرکت کنندگان، پس از آزمایش قند خون، برنامه غذایی و ورزشی متناسب با فرهنگ آسیایی داده شد.  


محققان پس از بررسی نتایج مطالعه دریافتند، استفاده کردن از زمینه های فرهنگی و کمک گرفتن از خانواده نقش اساسی در بهبود شرایط این افراد داشته است.


دکتر راج بوپال، یکی از مدیران مرکز علوم سلامت جامعه دانشگاه ادینبورگ و سرپرست این مطالعه گفت:«استفاده از استراتژی خانواده محور و توجه کردن به فرهنگ ملیت ها، تاثیر مثبتی بر تندرستی و کاهش وزن افراد می گذارد.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.