این بیماری پوستی یار همیشگی شماست

سلامانه :بیماری روزاسه بیشتر در خانم ها شایع تر است از این جهت یکی از دلایل این بیماری می تواند تغییرات هورمونی نیز باشد.

 

حسین طباطبایی متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: روزاسه یک بیماری پوستی است که بعد از بلوغ اتفاق می افتد.

وی افزود: عواملی چون قرمزی پوست همراه با مویرگ‌های شریانی که به شکل دانه‌های برجسته یا صاف بروز می کند و بیشتر در نواحی باز پوست مثل صورت که در معرض آفتاب بیشتری قرار می گیرد باعث تشدید آن می‌شود.

طباطبایی ادامه داد: این عارضه یک بیماری مزمن است و شدت آن در گونه‌ها، بینی، ابرو، چانه و... در واقع کل قسمت‌های برجسته صورت بیشتر است.

وی با بیان اینکه این بیماری بیشتر در خانم ها شایع تر است اظهار داشت: به همین دلیل یکی از دلایل ایجاد روزاسه می تواند تغییرات هورمونی نیز باشد.

این متخصص در پاسخ به اینکه بیشتر چه افرادی مستعد این بیماری هستند گفت: روزاسه در افراد دارای پوست روشن در سنین 30 تا 50 سال شیوع بیشتری دارد.

حسین طباطبایی در خصوص علت بیماری تشریع کرد: متاسفانه تاکنون علت این بیماری ناشناخته است و درمان‌ها به طور موقتی است .

وی با اشاره به اینکه عواملی چون، غذاهای داغ، استرس های عصبی، ورزش کردن، تشدید که باعث تعرق زیاد صورت شود، تغییر ناگهانی هوای گرم و سرد و آفتاب باعث تشدید روزاسه می شود.

متخصص پوست و مو یادآور شد: آرامش روحی، مصرف میوه و سبزیجات، مصرف کم ضد آفتاب، داروهای ضد التهاب موضعی و آب خنک موجب کاهش شدت علائم بالینی بیماری می شود.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif