شادی و لذت بیماری را از بدن دفع کرده و چهره فرد زیباتر می‌کند

سلامانه : دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: شادی و لذت معتدل باعث می‌|شود بدن از غذا بهره بیشتر برده و فرد چاق‌تر شود، رنگ چهره فرد نیز بهتر و زیباتر می‌شود، همچنین مواد زائد و بیماری از بدن دفع شده و آثار پیری دیرتر در فرد ظاهر می‌شود.
 
ژاله علی اصل در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره فواید و مضرات اعراض نفسانی (حالات روحی و روانی) اظهار داشت: شادی و لذت در حد اعتدال حرارت غریزی را بر افروخته و مزاج را گرم و تر می‌کند، همچنین موجب قوی‌تر شدن قوت‌ها می‌شود.
به گفته وی شادی و لذت معتدل، بعث خواهد شد بدن از غذا بهره بیشتری برده و فرد چاق‌تر شده، رنگ چهره فرد بهتر و زیباتر می‌شود همچنین مواد زائد و بیماری از بدن دفع می‌شود و آثار پیری دیرتر در فرد ظاهر می‌شود.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران با بیان اینکه شادی مفرط می‌تواند موجب مرگ و هلاکت شود، افزود: غم، اندوه و ترس، خون و حرارت غریزی را به قعر بدن می‌گریزاند و مزاج را سرد و خشک کرده، رنگ و چهره را زرد، رونق و تازگی را از بین می‌برد و همه قوت‌های بدن را ضعیف می‌کند همچنین به دلیل ضعف قوت، بیماری بروز پیدا می‌کند و آثار پیری را در افراد ظاهر می‌سازد.
علی اصل ضافه کرد: خشم و غضب خون را به ظاهر بدن می‌رساند و چهره سرخ‌ می‌شود و قوت روح و حرارت را به ظاهر بدن می‌رساند؛ خشم به اعتدال در بیشتر مزاج‌ها سود دارد و برای کسی که مزاجش سرد باشد و تحرک بدنی و ورزش کمتر انجام می‌دهد برایش مفید است.
وی با بیان اینکه خشم و افراط برای افرادی که غلبه صفرا دارند، مضر است، عنوان کرد: خشم و افراط برای افراد صفراوی بسیار زیان دارد چون خشم صفرا را می‌سوزاند و در بدن می‌گستراند و رنگ چهره را به زردی می‌برد.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران بیان داشت: خشم مفرط برای افراد سرد و تر و کسی را که حرارت غریزی ضعیف و بدنش پژمرده شده و رنگ چهره بیرنگ و بی حال است مفید بوده و قوت‌ها را به او برمی‌گرداند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.