سرانه مصرف لوازم آرایشی بیش از مقدار لوازم بهداشتی است

سلامانه :طبق آمار‌ها مشخص شده است که علاوه بر اینکه ایران در خاورمیانه دومین رتبه مصرف لوارم آرایش و در دنیا هفتمین رتبه را دارد، مصرف سرانه لوازم آرایشی در کشور نیز بیش از لوازم بهداشتی است.

به گزارش ایلنا، "حسین حاج حسینی" امروز (۵ دی ماه) در نشست خبری نخستین نمایشگاه تخصصی سلامت، بهداشت و زیبایی، با بیان اینكه سن استفاده از لوازم آرایش هم‌اکنون در کشور ما به ۱۳ تا ۱۵ سال كاهش یافته است كه پیام خوبی نیست، اظهار كرد:‌ ایران در خاورمیانه دومین رتبه مصرف لوارم آرایش و در دنیا هفتمین رتبه را به خود اختصاص داده است. دختران نوجوان در سنین کم از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند این كار سبب بروز زود هنگام مشکلات پوستی و زیبایی در آنها می‌شود در نتیجه شاهد روی آوردن بیش از اندازه آنها به عمل‌های جراحی زیبایی هستیم.

وی افزود: بر اساس آمار‌ها، مصرف سرانه لوازم آرایشی در کشور بیش از لوازم بهداشتی است در حالی که در کشور‌های پیشرفته مردم بیشتر به سلامت پوست توجه می‌کنند تا به زیبایی و به همین دلیل از آرایش‌های ملایم استفاده می‌کنند.

مسئول برگزاركننده نخستین نمایشگاه تخصصی سلامت، بهداشت و زیبایی، تصریح كرد: این نمایشگاه با هدف معرفی کالاهای استاندارد، ایمن، سالم و دارای مجوز از وزارت بهداشت، تعامل بخش خصوصی و دولتی و ایجاد برنامه‌های فرهنگی به منظور کاهش سرانهٔ مصرف لوازم آرایش برگزار شده است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif