نگذارید باکتری‌های بدنتان هم رژیم لاغری بگیرند

سلامانه :دانشمندان پی برده‌اند که "رژیم غذایی" علاوه بر تغییرات بر پوست، مو و وزن افراد می‌تواند بسیاری از ارگان‌های داخلی مفید بدن را تحت تاثیر قرار داده موجب بروز بیماری‌های مختلف در افراد شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران در یک مطالعه جدید پی برده‌اند که تغییر در "رژیم غذایی" می‌تواند در عرض 24 ساعت باکتری‌های روده را در انسان‌ها تغییر بدهد.

گفتنی‌است: براساس تحقیقات جدید باکتری‌های روده در اثر خوردن غذاهای مختلف توسط شخص می‌توانند تغییر کنند.


بررسی‌ها نشان می‌دهند؛ پژوهشگران با مطالعه بر روی گروهی از داوطلبان دریافته‌اند که آن دسته از افرادی که به طور ناگهانی رژیم غذایی خود را عوض می‌کنند و بیشتر پروتئین‌های حیوانی مصرف می‌کنند یکی از مهمترین باکتری‌های بدن به نام Firmicutes در بدن خود کم می‌کنند.


پژوهشگران دریافته‌اند؛ در عوض رژیم غذایی مبتنی بر میزان سبزیجات و میوه‌جات بیشتر باعث تولید باکتری‌های روده مفید در بدن می‌شود.


پژوهشگران دریافته‌اند؛ مصرف مواد غذایی چرب و پروتئین در دراز مدت به دلیل ترشح اسیدهای صفراوی در بدن و افزایش رشد میکروب‌ها می‌تواند باعث ابتلای افراد به بیمارهای التهابی روده شود.


پژوهشگران توصیه می‌کنند: افراد حتی چنانچه می‌خواهند "رژیم غذایی" خود تغییر بدهند این کار را به آهستگی انجام دهند تا بدن فرصت کافی برای تولید باکتری‌های مفید در دستگاه گوارش را داشته باشد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.