سوانح رانندگی در کشور هر ۳۰ دقیقه یک قربانی می‌گیرد

سلامانه :رییس اورژانس کشور گفت: سوانح رانندگی در ایران هر 30 دقیقه یک قربانی می‌گیرد.

به گزارشایسنا منطقه اصفهان، دکتر محمد تقی طالبیان روز گذشته (شنبه) در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید بهشتی کاشان افزود: تعداد تلفات حوادث رانندگی شهری و جاده‌ای در سال گذشته بیش از 19 هزار نفر بوده که این رقم به نسبت سال 1384، 9 هزار نفر کاهش یافته است.

وی، میزان حوادث ترافیکی را غیرقابل قبول دانست و افزود: 15 تا 20 برابر آمار کشته شدگان را مصدومان حوادث رانندگی در برمی‌گیرند که این تعداد هزینه بسیار بالایی به بخش درمانی کشور وارد می‌کند.

رییس اورژانس کشور، هزینه حوادث رانندگی را در سال گذشته 11 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: یکی از اولویت‌های سلامت کشور کاهش حوادث ترافیکی است.

طالبیان تاکید کرد: کاهش حوادث ترافیکی نیازمند همکاری و مشارکت سازمان‌های مربوطه در راستای افزایش تعامل برای اجماع در تصمیم گیری و استفاده از منابع یکدیگر است.

رییس مرکز فوریت‌های پزشکی خاطرنشان کرد: اکنون 2100 پایگاه اورژانس شهری وجاده‌ای با 15 هزار نیرو برای ارائه خدمات به هموطنان فعال است که از این تعداد 1250 پایگاه جاده‌ای است.

وی، تعداد آمبولانس‌ها در سراسر کشور را 3100 دستگاه با امکانات احیا و انتقال مناسب بیمار اعلام کرد و گفت: برای توسعه کیفیت در کنار کمیت، تکنیسین‌های این مرکز از بین افراد کاردان و کارشناس با توانایی نحوه برخورد روانی و جسمی با بیمار انتخاب می‌شوند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.