هدیه درمان باروری: ۵ میلیون کودک

هدیه درمان باروری: ۵ میلیون کودک

سلامانه : استفاده از روش هایی مانند IVF ( لقاح خارج از رحم)، سبب تولد بیش از دو و نیم میلیون کودک در شش سال گذشته شده است. 


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه «سلامانه»، یک گروه پزشکی اعلام کرد، از سال 1978 تا کنون بیش از پنج میلیون کودک با کمک روش های پیشرفته باروری به دنیا آمده اند. 


کمیته بین المللی نظارت بر تکنولوژی های باروری، در جلسه ای که در شهر بوستون ایالت ماساچوست، برگزار شد، برآورد های خود درباره طب باروری - درمان های باروری در لقاح آزمایشگاهی - را منتشر کرد.  


دکتر ریچارد کندی، عضو هیات مدیره این کمیته گفت:" تعداد کودکانی که با کمک تکنولوژی های باروری به دنیا آمده اند، با جمعیت ایالت کلرادو در ایالت متحده آمریکا و کشورهای ایرلند و لبنان برابر است. " 


بر اساس گزارشی که کمیته بین المللی نظارت بر تکنولوژی های باروری منتشر کرده، تعداد کودکانی که به وسیله درمان های باروری در لقاح آزمایشگاهی به دنیا آمده اند در چند دهه گذشته رشد فزآینده ای داشته است. 


آمار کودکانی که در سال 1990 با کمک این روش ها در جهان به دنیا آمده بودند 90 هزار نفر بود، در حالی که مجموع کودکانی در سال های 2000 و 2007 با کمک این روش به دنیا آمده سه میلیون و چهارصد هزار نفر است. 

بیش از نیمی از 5 میلیون کودکی که با کمک روش های درمانی باروری در لقاح مصنوعی به دنیا آمده اند، هم اکنون هشت ساله اند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.