کاهش سرعت گسترش ایدز با مصرف مکمل‌ها

کاهش سرعت گسترش ایدز با مصرف مکمل‌ها

سلامانه : نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد، بیماری مبتلایان به ایدز، به دلیل کمبود ویتامین ها گسترش می یابد و آنها با مصرف مکمل های مولتی ویتامین و سلنیوم می توانند از گسترش بیماری شان جلوگیری کنند. 


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، در بوتسوانا، یکی از کشورهای جنوب صحرای آفریقا که از مراکز اصلی ابتلا به بیماری ایدز است، با وجود مبارزه با این بیماری، از هر چهار نفر، یک فرد به ویروس اچ آی وی و بیماری ایدز مبتلا است. 


دکتر ماریانا باوم، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا و همکارانش بر روی بیش از 900 بزرگسال که به تازگی به بیماری ایدز مبتلا شدند و داروهای ضد ایدز مصرف نکردند مطالعه کردند.


این بزرگسالان به دو گروه تقسیم شدند و به آنها مکمل های ویتامین ب، ث، ای، ماده معدنی سلنیوم و دارو نما خورانده شد.


سیستم ایمنی بدن اکثر افراد مبتلا به بیماری ایدز با مصرف مکمل های خوراکی به شدت تقویت شد.


دکتر باوم گفت:" ابتدا فکر می کردیم مولتی ویتامین ها و ماده معدنی سلنیوم به تنهایی می توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند، اما نتیجه بررسی ها نشان داد که چنین نیست. "


او افزود:" از این که ترکیب مولتی ویتامین و ماده معدنی سلنیوم سبب تقویت سیستم ایمنی بدن و مانع گسترش بیماری ایدز می شود شگفت زده شده‌ایم. "


تحقیقات نشان می دهد شهروندان فقیر کشورهای جنوب صحرای آفریقا توانایی خرید داروهای گران قیمت ضد ایدز را ندارند و این یافته دانشمندان می تواند کمک زیادی به کنترل این بیماری در این منطقه آفریقا کند.  


استاد دانشگاه پنسیلوانیا افزود:" افرادی که به تازگی به ایدز مبتلا شده اند با مصرف مکمل های مولتی ویتامین و سلنیوم می توانند سرعت پیشرفت این بیماری را کاهش دهند. "

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.