با این ۴ روش تنگی کانال نخاع را درمان کنید

سلامانه :چهار روش وجود دارد که با تشخیص دکتر متخصص بر شدت و مکان تنگی کانال نخاعی می‌توان آن را درمان کرد.

دکتر بیژن فروغ متخصص طب فیزیکی با بیان اینکه تنگی کانال نخاع به معنی کاهش فضایی است که نخاع در آن قرار دارد که باعث فشار به نخاع و ریشه‌های عصبی می‌شود به باشگاه خبرنگاران گفت: در نتیجه باعث کمردرد و گردن درد می‌شود که پس از تشخیص شدت و مکان تنگی کانال نخاعی توسط پزشک می‌توان به چند عامل برای درمان آن اشاره کرد. 

وی افزود: بهبود انعطاف‌پذیری عضلات و تقویت تدریجی آن‌ها اثرات طولانی به تنگی کانال نخاعی دارد و درمان اصلی این بیماری محسوب می‌شود. 

وی تصریح کرد: از دیگر درمان‌ها استفاده از داروهای ضد تشنج است که باعث کاهش دردهای عصبی می‌شود و همچنین استفاده از یخ و گرما ممکن است در موارد تنگی کانال ناحیه گردنی توصیه می‌شود. 

وی اظهار داشت: طب سوزنی در بیمارانی که چسبندگی عضلات کمر دارند کمک کننده است و در مواردی استفاده از واکر و عصا توصیه می‌شود این وسایل علاوه بر کمک به راحت ایستادن باعث خم شدن به سمت جلو و درد کمتر می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: در مواردی که با روشهای گفته شده، درمان تنگی کانال امکان‌پذیر نباشد و یا علائم پیشرفت کند، ممکن است جراحی لازم شود اما باید توجه داشت که انتخاب برای جراحی باید دقیق باشد زیرا در مواردی ممکن است علایم نه تنها باقی بماند بلکه حتی بد‌تر هم بشود. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.