سیگاری‌ها نیاز به ویتامین سی بیشتری دارند

سلامانه :یک متخصص تغذیه گفت: مطالعات حاکی از آن است که نیاز به دریافت ویتامین‌ C در افراد سیگاری، حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد بالا‌تر از افراد غیرسیگاری است.

صدرالله کمالوند متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: ویتامین C، ویتامینی ضروری و مهم است که دریافت و جذب آن برای بسیاری از اعمال و تنظیمات بدن و همچنین پیشگیری از بروز برخی از اختلالات ضروری است. 

وی گفت: جذب ویتامین‌ C، تقریبا در ناحیه انتهایی روده کوچک توسط سیستم انتقال فعال وابسته به سدیم صورت می‌گیرد. 

کمالوند با بیان اینکه حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد دریافت غذایی ویتامین C در اغلب موارد جذب بدن می‌شود، اظهار داشت: ویتامین C جذب شده و به طور متعادلی در منبع ذخیره بدن قرار گرفته و در سراسر بدن توزیع می‌شود. 

وی تاکید کرد: بررسی‌ها و مطالعات نشان می‌دهند که میزان دریافت ویتامین C در برخی از گروههای سنی نظیر سالمندان و همچنین برخی از افراد نظیر افراد سیگاری باید بالا‌تر از دیگران باشد. 

این متخصص تغذیه گفت: مطالعات حاکی از آن است که نیاز به دریافت ویتامین C در افراد سیگاری، حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد بالا‌تر از افراد غیرسیگاری است. 

وی یادآور شد: افرادی که در شرایط گرما کار می‌کنند و همچنین افرادی که میزان دفع ادرار آنها بالاست نیز بیشتر از دیگران نیاز به دریافت ویتامین C دارند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.