مصرف شیر پرچرب سبب گسترش بیماری های ریوی در هوای آلوده می شود

مصرف شیر پرچرب سبب گسترش بیماری های ریوی در هوای آلوده می شود

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: مصرف شیر و لبنیات پرچرب می تواند زیان های ناشی از آلودگی هوا را افزایش دهد زیرا اسیدهای چرب اشباع موجود در شیر و لبنیات پرچرب نه تنها سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن بلکه گسترش بیماری های ریوی در هوای آلوده می شود.

وی افزود: انواع فلزات سنگین مانند سرب که با سوختن بنزین و گازوئیل در هوا منتشر می شوند نیز می توانند با رقابت در جذب ریزمغذی هایی نظیر کلسیم، آهن و روی در بدن تجمع کرده و در نهایت سرطان را به دنبال داشته باشد.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: عوارض و پیامدهای آلودگی هوا در برخی از افراد نظیر کودکان ، مادران باردار، سالمندان و مبتلایان به بیماری های قلبی عروقی و بیماری های ریوی بیشتر است.

وی توصیه کرد: بهتر است افراد روزانه حداقل دو لیوان شیر کم چرب(کمتر از 5/1 درصد چربی) مصرف کنند زیرا شیر به علت دارا بودن فسفر، منیزیم و کلسیم، خنثی کننده سموم است همچنین شیر، دفع ادرار و مدفوع و مواد آلاینده را تنظیم می کند.

عبداللهی گفت: زمانی که میزان باکتری های مفید براثر ورود سرب و مواد آلاینده به بدن کم شود، عمل دفع هم با مشکل مواجه می شود و این مواد در بدن باقی می مانند، کلسیم موجود در شیر منجر به کاهش جذب سرب و همه فلزات سنگین موجود در هوای آلوده می شود.

دوشنبه  18/10/91   8:27

منبع: ایرنا

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.