مرگ ۲۸۷ نفر بر اثر مسمویت با گاز در هشت ماهه امسال

سلامانه :براساس اعلام روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور در هشت ماهه سال جاری 287 نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد متوفیات مسمومیت با گاز 285 نفر بود، هفت دهم درصد افزایش یافته است.

به گزارش  ایسنا، در هشت ماهه سال جاری از کل متوفیات مسمومیت با گاز 192 نفر مرد و 95 نفر زن بودند این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر مسمومیت با گاز در مدت مشابه سال قبل 215 نفر و تعداد زنان 70 نفر بود.

بر اساس این گزارش، در این مدت استان های تهران با 57، خراسان رضوی و البرز با 21، کرمانشاه با 20، فارس با 19، مرکزی با 17و اصفهان با 16 مورد بیشترین آمار متوفیات مسمومیت با گاز منوکسید کربن را داشته اند. همچنین آمار تلفات ناشی از مسمومیت با گاز در استان های دیگر عمدتاً کمتر از 15 نفر بوده است؛ همچنین در این مدت استان‌های بوشهر، گیلان و یزد هیچ مورد مسمومیت با گاز نداشته‌اند.

طبق آمارهای موجود، در آبان ماه امسال مرگ بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن با افزایش 42.3 درصدی مواجه بوده به نحوی که از 52 مورد در آبان ماه سال گذشته به 74 مورد در آبان سال جاری رسیده است.

همچنین از آنجا که مرگ بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن عمدتاً در نیمه دوم سال اتفاق می افتد، طی ماه های مهر و آبان 104 نفر بر اثر گارگرفتگی در کشور جان باخته‌اند، این رقم 36.24 درصد کل متوفیان مسمویت با گاز در هشت ماهه امسال را در بر می گیرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.