تعداد مصدومان زلزله بستک به ۳۰ رسید

سلامانه :استاندار هرمزگان گفت: همه گروه‌های امدادی و خدمات‌رسان آماده باش هستند و اقدامات لازم جهت اسکان مردم منطقه زلزله‌زده در خارج از منازل انجام شده است.

به گزارش ایسنا دکتر جاسم جادری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زمین لرزه 5 و نیم ریشتری 6 و 43 دقیقه صبح در شهرستان بستک تاکنون یک کشته داشته و شمار مصدومین به 30 نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: بیشترین آسیب به منازل مسکونی رسیده است که برآورد اولیه نشان می‌دهد حدود 10 تا 60 درصد خسارت داشته‌اند.

وی گفت: تاسیسات زیرساختی نظیر آب، برق و گاز آسیب دیده‌اند که در ساعات اولیه وقوع زمین لرزه این موارد بررسی و هم‌اکنون مشکل تاسیسات آب برطرف شده و برق نیز در دست اقدام است.

استاندار هرمزگان با اشاره به وقوع سه پس لرزه در شهرستان بستک خاطرنشان کرد: اقدامات لازم جهت تامین امنیت بیشتر مردم در راستای پیشگیری از تلفات جانی ناشی از پس لرزه‌ها انجام شده و بیشتر افراد در حیاط مدارس شهر بستک و چادرها اسکان داده شده اند.

جادری با بیان اینکه وضعیت شهر بستک با اقداماتی که انجام گرفته در حال بازگشت به حالت عادی است یادآور شد: همه گروه های امدادی و خدمات‌رسان در حالت آماده باش هستند و اعزام نیرو و اقلام امدادی از ساعات اولیه وقوع زمین لرزه هماهنگ شده و مستمرا در حال انجام است.

وی ابراز کرد: با توجه به سرمای هوا بیشترین اقلام امدادی مورد نیاز مردم چادر و پتو است که از مردم استان ها و شهرستان های هم جوار نیز می خواهیم در ساعات و روزهای آتی یاری رسان هم وطنان خود باشند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.