چاق‌ها برای لاغر شدن چقدر به طب سوزنی امید ببندند؟

سلامانه :"طب سوزنی" برای کنترل جذب چربی و کنترل اشتها و همچنین کاهش حجم معده از طریق انقباض‌های عضلات معده استفاده می شود.

عباس معصوم زاده عضو هیئت علمی انجمن طب سوزنی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: درمان چاقی با "طب سوزنی" در حدود سی درصد صحت دارد و این درمان بیشتر از طریق کنترل اشتها است و تاثیر روی کنترل اشتها و چربی‌های موضعی دارد.

وی بیان کرد: "طب سوزنی" برای ایجاد التهاب و بیشتر در کنترل جذب چربی و قسمت اعظم در ایجاد بی اشتهایی دیده می شود و بعد از مرحله‌ بی اشتهایی کاهش حجم معده در اثر انقباض‌هایی که روی عضلات معده ایجاد می‌شود کمک به کاهش وزن می‌کند و مقداری نیز جذب چربی یعنی زمانی که تحریک سوزن انجام می‌شود مقداری از چربی‌ها شروع به متابولیزه شدن و از بین رفتن می‌کنند.


وی گفت: در طب سوزنی نقاطی تحریک می‌شوند که این نقاط مخصوص، اول کاهش اشتها و دوم کاهش جذب چربی است یعنی اگر روده‌ها را نیز نسبت به جذب چربی حساس کنیم و جذب چربی که در غذا بوده کاهش پیدا کند و این می‌تواند بعدی از درمان چاقی باشد، دو نوع طب سوزنی انجام می‌شود که اولین نوع به این صورت است که سوزن‌ها به صورت معمولی و ساده هستند و به نقاطی از بدن وصل می‌شوند و در نوع دوم با جریان الکتریکی تحریک انجام می‌شود، یعنی جریانی که فرکانس خاصی دارد.

  وی ادامه داد: تفاوت این دو نوع با یکدیگر در این است که اولی سنتی و دومی الکتریکی و مدرن است و از نظر عملکردی یکسان هستند، منتها در طب سوزنی که یک طب مکمل حساب می‌شود اگر به صورت ترکیبی انجام شود موثر تر خواهد بود یعنی همراه با تغذیه، همراه با رژیم صحیح و ورزش، و همچین فعالیت بدنی و سوزاندن کالری همراه باشد بسیار موثر تر خواهد بود اما به تنهایی اثر چندانی ندارد و طب سوزنی به عنوان یک روش مکملی در چاقی استفاده می‌شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.