پوشش داروهای مکمل برای گروه‌های پرخطر

سلامانه : این روزها همه کارشناسان از بی‌وفایی‌های سازمان‌های بیمه‌گر حرف می‌زنند و آنها را رفیق نیمه‌راه می‌خوانند. تأخیر در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی یکی از علل رنجش خاطر سردمداران نظام سلامت از بیمه‌هاست. در این میان پوشش بیمه‌ای برخی داروهای خاص نیز با فراز و نشیب‌هایی روبرو بود که البته در غالب موارد مرتفع شد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اما می‌گوید خدمات خوبی در زمینه داروهای مکمل برای گروه‌های پرخطر انجام داده است. دکتر محمدجواد کبیر تحت پوشش قراردادن داروهای مکمل برای گروه‌های پرخطر را از مهمترین اقدامات سازمان بیمه سلامت ایران عنوان کرد و گفت: «کودکان 2 تا پنج سال، دختران دبیرستانی و میانسالان و سالمندان ازجمله گروه‌های پرخطری هستند که داروهای مکمل برای آنان ضروری است.»


وی به کمبود منابع مالی در سازمان بیمه سلامت ایران اشاره و تصریح کرد:‌ «منابع ما با نیازهایمان فاصله زیادی دارد. لذا باید بر اساس منابعی که در اختیار داریم، نظام سلامت را بیش از پیش مدیریت کنیم.»


کبیر با تاکیدبر اینکه سازمان بیمه سلامت در زمان حاضر تمام خدمات مصوب شورای‌عالی بیمه را تحت پوشش قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: «تمام خدمات درمانی که سایر سازمان‌های بیمه‌گر در مراکز دولتی ارائه می‌دهند با بیمه سلامت نیز قابل دریافت است. حتی برخی از خدمات در مراکز خصوصی که طرف قرارداد به سازمان است به بیماران ارائه می‌شود.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.