کراتین سبب افزایش قدرت بدنی نمی‌شود

کراتین سبب افزایش قدرت بدنی نمی‌شود

سلامانه : کراتین از اسیدهای آمینه ای تشکیل شده که نقش مهمی در تبدیل غذا به انرژی دارند. افراد با مصرف گوشت و ماهی کراتین مورد نیازشان را تامین می کنند. تعداد زیادی از ورزشکاران معتقدند با مصرف این اسید آمینه قوای جسمی شان افزایش می یابد. 

به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، با وجود استفاده گسترده ورزشکاران از کراتین، نتایج بررسی دانشمندان نشان می دهد مصرف مکمل کراتین سبب افزایش قدرت بدنی نمی شود. بروز مزایای بالقوه کراتین به عوامل متعددی - سن، میزان تناسب اندام، رژیم غذایی و فعالیت ورزشی - بستگی دارد. برخی شواهد نشان می دهند، مصرف کراتین به ورزشکارانی که به فعالیت شدید جسمی - وزنه برداران و دوندگان سرعت - نیاز دارند کمک می کند. 
یافته های پژوهشگران نشان می دهد مصرف کراتین ممکن است به درمان نارسایی احتقانی قلب، بیماری پارکینسون و دیستروفی عضلانی کمک کند. 


میزان مصرف کراتین
دوز استانداردی برای مصرف کراتین مشخص نشده است. اکثر شهروندان بزرگسال آمریکایی و ورزشکاران در مجموع روزانه 11 تا 32 گرم کراتین مصرف می کنند. 


مواد غذایی حاوی کراتین
گوشت، مرغ و ماهی سرشار از کراتین هستند. 


عوارض جانبی
مصرف بیش از اندازه کراتین ممکن است سبب بروز نارسایی کلیه، تهوع، اسهال، دل درد، درد عضلانی و فشار خون بالا شود. متخصصان توصیه می کنند، مصرف کننده گان کراتین باید به کرات آب بنوشند. 


واکنش ها
مصرف کراتین به همراه محرک هایی مانند کافئین، گوارانا و ... می تواند سبب بروز عوارض قلبی عروقی خطرناک شود.  


خطرات
خطرات مصرف طولانی مدت کراتین ناشناخته است. افراد که از نارسایی کلیه و کبدی رنج می برند نباید کراتین مصرف کنند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.