افزایش خطر سکته با آریتمی قلبی

سلامانه :متخصصان قلب عروق تاکید دارند که برای پیشگیری از سکته کنترل ضربان قلب ضروری است.

به گزارش ایسنا ، به گفته این متخصصان، سکته در افراد سالم و جوان دیگر امر غیرمعمولی نیست و یکی از دلایل مهم آن، شیوع عارضه آریتمی قلبی به ویژه در افراد جوان است.

به همین دلیل پزشکان قلب و عروق توصیه می‌کنند در صورتی که متوجه سرعت غیرطبیعی یا بی‌نظمی در ضربان قلب خود شدید باید از انجام فعالیت‌های استرس‌زا مانند بالا رفتن سریع از پله‌ها خودداری کرده و زمان را برای مراجعه به پزشک به تعویق نیاندازید.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه خلیج تایمز، متخصصان دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو در این رابطه خاطر نشان کردند: افرادی که به آریتمی قلبی مبتلا هستند از علائمی چون تنگی نفس، احساس درد و ناراحتی در قفسه سینه، خستگی غیرعادی و سرگیجه رنج می‌برند.

این روزها به دلیل شیوع بیماری‌هایی چون فشارخون بالا، دیابت و چاقی حتی در سنین پایین‌تر و در جوانی، عارضه آریتمی قلبی ممکن است در گروه‌های سنی مختلف بروز کند.

این متخصصان تاکید دارند که افراد مبتلا به آریتمی قلبی حتی در صورتی که قلب ‌آنها نیز سالم و طبیعی کار کند همچنان در معرض خطر سکته هستند و به همین دلیل باید این مشکل را جدی بگیرند و تحت نظر پزشک باشند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.