چگونه خشکی چشم پلک را می پرداند

سلامانه :پرش پلک یک تحریک مکانیکی است که در اثر عوامل مختلفی ایجاد می شود و اکثرا منشاء عصبی دارد.

هرمز شمس متخصص چشم پزشکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: پرش پلک یک تحریک مکانیکی است که می تواند در اثر وجود یک جسم خارجی در چشم ایجاد شود و آن را تحریک کند و باعث باز و بسته شدن چشم گردد همچنین می تواند علل دیگری هم داشته باشد که اکثر تحریکات منشاء عصبی دارد.

وی در ادامه افزود: از دیگر علل پرش پلک می توان به انباشته شدن رسوبات در زیر پلک اشاره کرد که باعث تحریک و به هم خوردن پلک می گردد بعضی اوقات کمبود  میدرالهای بدن نیز موجب می شود این پرش ها تحریک شوند.


شمس در پاسخ به ایکه آیا پرش پلک می تواند علامتی از خشکی چشم باشد گفت: خشکی چشم معمولا سوزش و درد به وجود می آورد و موجب التهابات و عوارض قرنیه می شود که پلک را تحریک می کند و با ایجاد رسوبات و زخم قرنیه سبب پرش پلک می گردد.


این متخصص درباره نحوه درمان این بیماری خاطر نشان کرد: اگر علت پرش پلک وجود جسم خارجی در چشم باشد آن جسم را بیرون می آوریم یا موادی مثل اشک مصنوعی یا برخی از ژل ها داخل چشم می ریزیم تا چشم نرم شود و تحریک نگردد و جسم بیرون آید اما اگر علت عصبی باشد پیشنهاد می کنیم که فرد آرامش خود را حفظ نماید یا به او آرام بخش می دهیم تا این پرش پلک درمان شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.