تخریب دی ان ای نتیجه نوشیدن الکل

تخریب دی ان ای نتیجه نوشیدن الکل

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، مصرف اندک نوشابه های الکلی به دی ان ای آسیب جدی وارد می کند.


بر اساس گزارشی که سازمان بهداشت جهانی منتشر کرده، سالانه بیش از دو و نیم میلیون نفر به علت نوشیدن مشروبات الکلی جان شان را از دست می دهند که 320 هزار نفر آنها را جوانان 19 تا 25 تشکیل می دهند.


دانشمندان انستیتو ملی پلی تکنیک مکزیک درباره تاثیر نوشیدن الکل بر بدن انسان مطالعه کردند. 


دکتر آدلا رندون، کارشناس انستیتو ملی پلی تکنیک مکزیک و سرپرست این مطالعه گفت:" برخی از جوانان به علت نوشیدن بیش از اندازه الکل و خمار بودن توانایی تمرکز کردن را از دست داده اند. "


محققان به جوانان توصیه کردند، درباره تاثیر منفی نوشیدن اندک الکل بر بدن انسان مطالعه کنند.


پژوهشگران، جوانان را به دو گروه تقسیم کردند: گروه نخست، عاری از الکل بود، اما گروه دوم در تعطیلات آخر هفته الکل می نوشید. 


دانشمندان برای پیشگیری کردن از تاثیرات ژنتیکی، از هر یک از شرکت کنندگان که 18 تا 23 داشتند و در تعطیلات آخر هفته به طور میانگین 118 گرم الکل و یک و نیم لیتر آبجو می نوشیدند آزمایش خون گرفتند.


پس از مشخص شدن نتایج شگفت انگیز مطالعه، پژوهشگران اعلام کردند:" یافته های ما نشان می دهد، آسیب سلولی افرادی که الکل می نوشیدند دو برابر بیشتر از اشخاصی بود که چنین نمی کردند. "


آنها افزودند:" پس از آزمایش بیشتر هسته سلول های لنفوسیتی خون مشخص شد، دی ان ای افرادی که الکل نوشیده اند آسیب دیده است. "


به عبارت دیگر، گروهی که الکل می نوشیدند، سه و نیم برابر بیشتر از گروهی که چنین نکرده بودند در معرض آسیب های سلولی قرار داشتند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.