داروی تأییدشده جدید برای درمان نقرس

سلامانه : سازمان غذا و داروی ایالات متحده در روز سه‌شنبه استفاده از زورامپیک (lesinurad) را برای کاهش مقدار اسید اوریک خون یا هیپراوریسمی، که نقش بزرگی در بیماری دردناک نقرس دارد، تأیید کرد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، این دارو را باید در ترکیب با یک کلاس دارویی از پیش تأییدشده به اسم مهارکننده‌های گزانتین اکسیداز مصرف کرد.

دکتر بدرال چودری، سرپرست بخش محصولات آلرژی ریوی و روماتولوژیِ مرکز ارزیابی و تحقیق داروی FDA، در یک نشست خبری گفت: «کنترل هیپراوریسمی در درمان درازمدت نقرس نقش بسیار حساسی دارد. زورامپیک انتخاب درمانی جدید را برای میلیون‌ها نفری که ممکن است در طول زندگی به نقرس دچار شوند، فراهم می‌کند.»

بنابر سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا، نقرس یک بیماری دردناک التهاب مفصلی است که زمانی روی می‌دهد که اسیداوریک زیادی در بدن تجمع یابد. این بیماری معمولاً ابتدا به شکل تورم دردناک و قرمزی انگشتان بزرگ پا خود را نشان می‌دهد.

تمام بافت‌ها شامل موادی به نام پورین هستند که به صورت طبیعی به اسید اوریک تجزیه می‌شوند. بیشتر اسید اوریک موجود در خون، بی هیچ آسیبی از کلیه رد می‌شود اما مقدار زیاد اسید می‌تواند باعث تشکیل کریستال‌های اوره شود که عامل نقرس هستند.

سازمان غذا و دارو توضیح داد که زورامپیک با مسدود کردن پروتئین‌های باجذب‌کننده به ترشح اسید اوریک از کلیه کمک می‌کند.

دیدگاه‌ها

چگونه میتوانم داروی زورامپیک را تهیه کنم؟

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif