پرستاران در معرض انواع آسیب‌های شغلی قرار دارند

سلامانه :پرستاران به عنوان اعضای اصلی بخش بهداشت و درمان در معرض انواع آسیبهای شغلی قرار دارند.

نسرین زحمتکشان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: پرستاران به عنوان اعضای اصلی بخش بهداشت و درمان در معرض انواع آسیب‌های شغلی قرار دارند. آسیب‌های وارده به به پرستار از طرف بیمار، همراه بیمار، پزشک و یا همکاران و به صورت جسمی و روانی سلامت این گروه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

وی گفت: از مهم‌ترین آسیب‌های جسمی و روانی وارده به پرستار می‌توان صدمات فیزیکی، حمله‌های کلامی، استرس، اضطراب، نگرانی، بی‌خوابی و افسردگی را نام برد. از طرفی در صورتی که این گروه در انجام وظایف خود قصور کرده و خطری متوجه بیمار شود نیز مقصر شناخته شده و در معرض آسیب قرار می‌گیرند. 

زحمتکشان تصریح کرد: پرستاران به علت تماس طولانی و مداوم با بیمار و همراهان در معرض انواع آسیب‌ها قرار دارند. احساس مسولیت پرستار در قبال حفظ امنیت و حقوق بیمار و امنیت خود موجب استرس می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: مسوولین بخش بهداشت و درمان باید با اتخاذ تدابیر لازم سعی در کاهش فشارهای کاری و آسیبهای جسمی و روانی این قشر عظیم درمانی شوند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • مجید طاهری چهارشنبه, 12 شهریور 1393 - ساعت : 15:53:06
    با درود و سپاس از مهرورزی مهربانوی ایرانی دکتر زحمتکشان, ولی سوی صحبت بنده با مسئولین است که دوصد گفته چون نیم کردار نیست.