فیشورسیلانت از پوسیدگی دندان‌های شیری و دائمی پیشگیری می‌کند

سلامانه :یک دندانپزشک گفت: یکی از کارآمدترین روش‌های پیشگیری از پوسیدگی در دندان‌های شیری و دائمی فیشورسیلانت است.

 
پریسا مهر اشتیاق در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به پرسش شهروندان مبنی بر کارآیی فیشورسیلانت اظهار داشت: یکی از کارآمدترین روش‌های پیشگیری از پوسیدگی در دندان‌های شیری و دائمی فیشورسیلانت است.

این دندانپزشک گفت: وقتی دندانی تازه رویش پیدا کرده باشد و دارای شیارهای سالم و عمیقی باشد این شیارها مستعد پوسیده شدن هستند و می‌توان آنها را با ماده خاصی به نام فیشورسیلانت پوشاند تا نسبت به پوسیدگی در عمق شیارها مقاوم شوند.

جراح و دندانپزشک کودکان تصریح کرد: این روش در جلوگیری از پوسیده شدن دندان‌های تازه رویش یافته بسیار مؤثر است و تا 5 سال پس از رویش دندان، در صورتی که شیارها سالم و عاری از پوسیدگی باشند کارآمد می‌باشد.

مهر اشتیاق افزود: در دندان‌های آسیای بزرگ و کوچک دائمی این روش بیشترین کاربرد را دارد اما امروزه در دندان‌های آسیای شیری فاقد پوسیدگی و در پالاتال دندان‌های قدامی دائمی فک بالا نیز از فیشورسیلانت استفاده می‌شود.

این دندانپزشک ادامه داد: دندانی که فیشورسیلانت شده است هر 6 ماه یکبار باید چک شود چون در انجام این روش دندان خراش داده نمی‌شود گاهی اوقات فیشورسیلانت لب‌پر شده و نیاز به تجدید دارد.

مهر اشتیاق خاطرنشان کرد: اگر چه این روش بسیار مؤثر است ولی باید همراه با بهداشت فردی مناسب و تغذیه کافی باشد تا بیشترین تأثیر و کارآیی را به همراه داشته باشد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.