تدابیر «ماه نهم» بارداری از دیدگاه طب سنتی

سلامانه : دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: تدابیر ماه نهم با هدف تسهیل زایمان صورت می‌پذیرد، زنان باردار در ماه نهم بارداری که روزانه ۹ گرم روغن بادام شیرین صبح ناشتا مصرف کنند که این دستور برای افرادی که یبوست شدید دارند.
 
مرضیه قرائتی در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره تدابیر ماه نهم بارداری اظهار داشت: بارداری و شیردهی بخش مهمی از زندگی زنان بوده که نیازمند توجه ویژه است.

به گفته وی تدابیر طب سنتی ایران در دوران بارداری و شیردهی ساده، ارزان و در دسترس همه افراد است و در هزینه‌های سیستم بهداشتی صرفه جویی خواهد شد.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: ورزش خفیف برای زنان باردار مفید است ولی ورزش و حرکات شدید احتمال سقط را افزایش می‌دهد و پیاده روی آرام برای زنان باردار مفید است.

قرائتی با اشاره به اینکه تدابیر ماه نهم با هدف تسهیل زایمان صورت می‌پذیرد، بیان داشت: زنان باردار در ماه نهم بارداری روزانه 9 گرم روغن بادام شیرین صبح ناشتا مصرف کنند که این دستور برای افرادی است که یبوست شدید دارند، ساکنان سرزمین‌های گرم و خشک و یا زنانی که گرم مزاج هستند، مناسب است و برای افراد ساکن مناطق مرطوب و با مزاج تر لازم نیست.

وی عنوان کرد: زنان باردار در ماه نهم بارداری از مصرف موادغذایی ترش، قابض (سماق) و غلیظ (ماکارونی، الویه، غذاهای آماده و ...) پرهیز کنند همچنین روزانه بر حسب تحملشان شیر گاو مصرف کنند.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران اضافه کرد: زنان باردار نزدیک به وضع حملشان حمام زیاد بروند و مالیدن روغن کنجد، شوید یا بابونه بر شکم و پشت مفید بوده همچنین خوردن غذاهای نرم و سبک و غذاهای چرب مانند سوپ و شوربای تهیه شده از جوجه؛ مصرف شیرینی‌های ساخته شده از شکر و روغن بادام بسیار مفید است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif
تلگرام سلامانه