تدابیر «ماه نهم» بارداری از دیدگاه طب سنتی

سلامانه : دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: تدابیر ماه نهم با هدف تسهیل زایمان صورت می‌پذیرد، زنان باردار در ماه نهم بارداری که روزانه ۹ گرم روغن بادام شیرین صبح ناشتا مصرف کنند که این دستور برای افرادی که یبوست شدید دارند.
 
مرضیه قرائتی در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره تدابیر ماه نهم بارداری اظهار داشت: بارداری و شیردهی بخش مهمی از زندگی زنان بوده که نیازمند توجه ویژه است.


به گفته وی تدابیر طب سنتی ایران در دوران بارداری و شیردهی ساده، ارزان و در دسترس همه افراد است و در هزینه‌های سیستم بهداشتی صرفه جویی خواهد شد.


دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: ورزش خفیف برای زنان باردار مفید است ولی ورزش و حرکات شدید احتمال سقط را افزایش می‌دهد و پیاده روی آرام برای زنان باردار مفید است.


قرائتی با اشاره به اینکه تدابیر ماه نهم با هدف تسهیل زایمان صورت می‌پذیرد، بیان داشت: زنان باردار در ماه نهم بارداری روزانه 9 گرم روغن بادام شیرین صبح ناشتا مصرف کنند که این دستور برای افرادی است که یبوست شدید دارند، ساکنان سرزمین‌های گرم و خشک و یا زنانی که گرم مزاج هستند، مناسب است و برای افراد ساکن مناطق مرطوب و با مزاج تر لازم نیست.


وی عنوان کرد: زنان باردار در ماه نهم بارداری از مصرف موادغذایی ترش، قابض (سماق) و غلیظ (ماکارونی، الویه، غذاهای آماده و ...) پرهیز کنند همچنین روزانه بر حسب تحملشان شیر گاو مصرف کنند.


دستیار تخصصی طب سنتی ایران اضافه کرد: زنان باردار نزدیک به وضع حملشان حمام زیاد بروند و مالیدن روغن کنجد، شوید یا بابونه بر شکم و پشت مفید بوده همچنین خوردن غذاهای نرم و سبک و غذاهای چرب مانند سوپ و شوربای تهیه شده از جوجه؛ مصرف شیرینی‌های ساخته شده از شکر و روغن بادام بسیار مفید است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۲۹ ۱۲ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • سمیه چهارشنبه, 13 آبان 1394 - ساعت : 19:03:53
    ممنون امااصلاکامل وکافی نبود
  • راضیه سه شنبه, 20 آبان 1393 - ساعت : 10:37:45
    خوب بود ولی کم بود.
  • ناشناس چهارشنبه, 4 تیر 1393 - ساعت : 16:26:17
    عالی