انفجار در پشت صحنه فیلم ده‌نمکی/ پنج نفر کشته شدند

سلامانه :انفجار در پشت صحنه‌ی فیلم و سریال «معراجی‌ها»ی مسعود ده‌نمکی به کشته شدن 5 نفر و زخمی شدن 2 نفر منجر شد.

به گزارش ایسنا،در حالی که مراحل پایانی فیلم «معراجی‌ها» در حال انجام بود، صبح امروز، ‌18 دی‌ماه، در پشت صحنه این فیلم در شهرک سینمایی دفاع مقدس انفجاری رخ داد.

خبرنگار ایسنا در تماس با عوامل حاضر در صحنه مطلع شد که بر اثر این انفجار، حداقل یک نفر - جواد شریفی، مسؤول جلوه‌های ویژه - کشته شده است.

طبق پیگیری‌های بعدی،خبرنگار ایسنا مطلع شد که بر اثر این انفجار 5 نفر کشته و 2 نفر زخمی شدند که حال آن دو نفر نیز مساعد نیست.

عضو هیأت مدیره انجمن جلوه‌های ویژه خانه سینما با تأیید خبر انفجار در پشت صحنه فیلم مسعود ده‌نمکی گفت: این انفجار در حین حمل مواد منفجره رخ داده است.

عباس شوقی به ایسنا گفت: مواد منفجره جنگی بوده و دست ما به هیچ جایی بند نیست چون اجازه نمی‌دهند موادی را که مخصوص استفاده در فیلم است، وارد کنیم و به همین دلیل مجبوریم از مواد جنگی استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: این مواد در حین حمل منفجر شده و سر صحنه فیلمبرداری نبوده است.

شوقی با اشاره به اینکه در حدود 600 فیلم و تجربه حضور در چنین صحنه‌هایی را دارد، گفت: همه چیز بازی سیاسی شده و با وجود اعتراض‌هایی که ما همواره در این باره داشتیم هیچ اتفاق نیفتاده است و به دلیل اینکه مجبور به استفاده از مواد منفجره جنگی بودیم، شاهد کشته شدن سه چهار نفر از عوامل فیلم «معراجی‌ها» هستیم.

به گفته‌ی وی؛ این اتفاق در شهرک سینمایی دفاع مقدس و در حالی که فیلمبرداری فیلم «معراجی‌ها» به روزهای پایانی خود رسیده، رخ داده است.

نسخه اولیه فیلم «معراجی‌ها» در حالیکه 10 درصد فیلمبرداری باقی‌مانده بود، اوایل دی ماه به دفتر جشنواره فیلم فجر تحویل داده شد.

در خلاصه داستان «معراجی‌ها» آمده است: قرار است تعدادی از شهدای گمنام تفحص شده در یکی از دانشگاهها دفن شوند اما گروهی از دانشجویان با تحریک استاد گنجی اقدام به آشوب وجنجال در دانشگاه می‌کنند که آغاز قصه‌ای می‌شود که گروه دانشجویان مجبور به سفری ناخواسته می‌شوند...

در این فیلم بیش از 40 بازیگر حضور دارند که به محمدرضا شریفی‌نیا، اکبر عبدی، سید جواد هاشمی،‌ مهرداد ضیایی، مهران رجبی، نیما شاهرخ شاهی،برزو ارجمند، امیر نوری، کاوه خداشناس، حسین مهری، غلامحسین لطفی، مجید شهریاری، اصغرنقی زاده، اسماعیل سلطانیان ، بهاره افشاری، مریم کاویانی، پوراندخت مهیمن، لاله صبوری، سمانه پاکدل و حدیثه تهرانی می‌توان اشاره کرد.

پروژه «معراجی‌ها» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی و تهیه‌کنندگی سید محمود رضوی قرار بود در صورت انتخاب، با نسخه سینمایی در جشنواره فجر امسال شرکت می‌کند و سپس به صورت مجموعه تلویزیونی از شبکه اول سیما پخش‌ شود.

 

اسامی برخی کشته‌شدگان در پشت‌صحنه «معراجی‌ها»
 علی اکبر رنجبر مدیر عامل شهرک سینمایی دفاع مقدس یکی از کشته شدگان انفجار در پشت صحنه پروژه "معراجی ها" است.


به گزارش مهر، صبح امروز 18 دی‌ماه طی حادثه ای در پشت صحنه فیلم -  سریال "معراجی‌ها" 5 نفر از عوامل سینمای ایران به دلیل انفجار TNT کشته شدند.

علی اکبر رنجبر مدیرعامل شهرک دفاع مقدس، جواد شریفی مدیر جلوه های ویژه، رضا فرجی جانشین تولید فیلم، مهدی مرادی، دستیار جلوه های ویژه و یکی از کارگران حاضر در صحنه کشته شدند.

در حال حاضر گروه تفحص برای پاکسازی منطقه در شهرک دفاع مقدس حضور دارند. اورژانس و دیگر نیروهای مربوطه نیز در شهرک سینمایی دفاع مقدس حاضر شده‌اند.

علیرضا رضاداد دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر هم به شهرک دفاع مقدس رفته است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • فاطمه جمعه, 20 دی 1392 - ساعت : 00:30:22
    ضمن اظهارتأسف وهمدردی ، برای خانواده های این عزیزان صبرمسئلت دارم روحشان شاد.