افزایش سن ازدواج و مشکلات روانی نرخ باروری را کاهش داده است

سلامانه :رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مشکلات مربوط به بالا رفتن سن ازدواج، بیماری‌های منتقله جنسی، اعتیاد، مشکلات روانی و حوادث از مواردی است که وضعیت باروری را در کشور دچار مشکل کرده است.

 
 به گزارش فارس، سید جلیل حسینی امروز در ششمین کنگره بهداشت باروری و ناباروری که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد گفت: این کنگره به بحث‌های بالینی، ژنتیک و اپی‌ژنتیک توجه دارد.

وی ادامه داد: مرکز بهداشت باروری و ناباروری در حوزه باروری زنان به مسائلی مانند تنظیم خانواده، یائسگی و امور جنسی پرداخته و در مورد مردان به بیماری‌های آمیزشی، پیشگیری از بیماری‌های مردان که در معرض مواد سمی قرار می‌گیرند می‌پردازد.

حسینی گفت: بهداشت باروری به معنی سلامت کامل جسم، روان و رفاه اجتماعی است که مرتبط با سیستم تولید مثل بوده و سبک زندگی سالم و فرهنگ‌سازی در آن سهم بسزایی دارد.

وی ادامه داد: بهداشت باروری به مسائلی مانند بیماری‌های منتقل شونده از راه جنسی و بیماری‌های وخیم جنسی می‌پردازد و برای گروه سنی جوانان در حوزه مراقبت‌های بهداشتی آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهد.

رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری گفت: مشکلات مربوط به بالا رفتن سن ازدواج، بیماری‌های منتقله جنسی، اعتیاد، مشکلات روانی و حوادث از مواردی است که وضعیت باروری را در کشور دچار کرده است.

وی افزود: پوشش بیمه‌ای کامل‌تر می‌تواند به افزایش باروری زوجین کمک کند چرا که درمان ناباروری هزینه‌های بالایی دارد و بسیاری از زوج‌ها را از ادامه درمان منصرف می‌کند بنابراین با حمایت سازمان‌های بیمه‌گر می‌توان مشکلات این افراد را کاهش داد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.