با درد کف پا خداحافظی کنید

سلامانه :یکی از دردهای شایع بین افراد دردهای کف پاست. افرادی که به دلیل مشاغل سنگین مدت‌ها سرپا هستند یا خانم‌های خانه‌داری که صبح تا شب را می‌ایستند از جمله افرادی هستند که از این درد بسیار شکایت دارند...

زندگی مثبت نوشت:

7تمرین را انتخاب کرده?ایم که با انجام روزانه آنها می‌‌توانید کمی این درد را کاهش دهید.

برای اولین تمرین به یک باند یا طناب نیاز دارید. این تمرین را می‌توانید هر روز صبح بعد از بیدار شدن انجام دهید و روی تاندون‌های آشیل پایتان کار کنید. روی زمین بنشینید و بازویتان را پشت پا قرار دهید. دقت کنید دقیقا قسمت برجسته زیر انگشتان باشد. زانوهایتان را خم نکنید، پشتتان قوز نداشته باشد و انگشتان پاها به سمت صورت باشد. سعی کنید حداقل 30 ثانیه در این حرکت بمانید.

در این تمرین به یک دیوار نیاز دارید. مقابل آن بایستید. کف دست‌هایتان را به دیوار تکیه دهید به گونه‌ای که بازوها کمی خم باشند. یکی از پاها جلو و دیگری پشت آن قرار بگیرد. سعی کنید زانوی عقبتان به حالت مستقیم باشد. حالا با کف دست‌هایتان تا جایی که می‌‌توانید به دیوار فشار دهید. بعد از چند ثانیه رها و دوباره حرکت را تکرار کنید. این تمرین را می‌توانید تا روزی 3 بار هم انجام دهید.

این حرکت را هم تقریبا در هر فضای بسته‌ای که باشید می‌توانید انجام دهید. چون همه جا معمولا پله دارد. روی پله‌ای بایستید به گونه‌ای که نصف‌ پاهایتان بیرون پله باشد. زانوها را صاف کنید. حالا در این حالت حداقل 1 دقیقه بمانید. اگراین مدت زمان سخت است از 30 ثانیه شروع کنید. این تمرین را 3 بار در طول روز انجام دهید.

تمرین بعدی باید از یک قوطی استفاده کنید. خیلی راحت آن را زیر پایتان بگذارید و قِل بدهید. اگر قوس کف پا روی یک شی غلتان باشد کف پایتان را قوی کرده‌اید. این حرکت را می‌توانید چند دقیقه و چند بار در طول روز انجام دهید.

روی یک صندلی بنشینید. یک پایتان را روی دیگری بگذارید به طوری که دستتان به کف یکی از پاها برسد. حالا سعی کنید انگشت‌های پاها را از سمت صورتتان دور و یک کشش در آن ایجاد کنید. این حرکت را با هر دو پا انجام دهید.

حرکت بعدی با یک صندلی انجام می‌شود. خودتان را از جلو به صندلی تکیه دهید. حالا روی انگشتان پا بایستید. سعی کنید تعادلتان را با صندلی حفظ کنید. 10 بار این حرکت را تکرار کنید.

این حرکت هم در ادامه حرکت قبلی است. کنار صندلی بایستید. یک دستتان را به صندلی تکیه دهید. دست دیگر را در راستای بدنتان قرار دهید. حالا یکی از پاها را خم کنید و در حرکت بمانید. این تمرین را با هر 2 پا انجام دهید.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.