سرعت رشد تولیدات علمی در حوزه های سلامت و درمان افتخارآمیز است/ رونمایی از ۳۰ داروی نوترکیب تا پایان بهمن ماه

سرعت رشد تولیدات علمی در حوزه های سلامت و درمان افتخارآمیز است/ رونمایی از ۳۰ داروی نوترکیب تا پایان بهمن ماه

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، یمحمود احمدی نژادی روز سه شنبه در هجدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی که در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد همچنین از رونمایی 30 داروی نوترکیب تا پایان بهمن ماه امسال خبر داد.

احمدی نژاد اظهارداشت: باید رشد کنونی حوزه بهداشت و درمان با همین سرعت ادامه یابد چرا که یک ظرفیت عظیم برای کشور محسوب می شود.

رییس جمهوری با اشاره به دو دسته نیاز در حوزه های سلامت و درمان، گفت: دارو و تجهیزات دو نیاز ما در این حوزه هستند که اکنون با تحریم، فشار و اقدامات غیرانسانی قدرت های سلطه گر در این عرصه مواجه هستیم و حتی اگر این گونه هم نبود باید سرمایه گذاری کرده و با دانش دانشمندانمان اقدام به تولید آن در داخل می کردیم.

وی با ابراز خرسندی از اینکه رشد علمی کشور دارای رتبه نخست دنیاست، تاکید کرد: تحقیقات در حوزه پزشکی و سلامت کاری بی انتها است و ما می توانیم خود را به طراز نخست جهان برسانیم.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه انسان، موجودی لایتناهی است و برای رسیدن به اهداف خود منحصر به یک مسیر نیست، اضافه کرد: به همین دلیل شناخت انسان هم موضوعی لایتناهی است.

احمدی نژاد همچنین گفت که باید همه روش های درمان موجود دنیا را بر اساس طب جاری کشور به همراه ابداعات جدید به کار گیریم.**ابداع روش های جدید درمان

احمدی نژاد با بیان اینکه می توان روش های جدیدی در درمان ابداع کرد که هزینه های کمتر و عوارض ناچیزی بر بیمار داشته باشد، گفت: در عرصه پزشکی کشور، نگاه به قله پیشرفت است.

وی با یادآوری این نکته که امروز پزشکان، محققان و عالمان درجه یک در مجموعه های رشته پزشکی کشور وجود دارند، گفت: ایرانی های بسیاری در سراسر دنیا در این حوزه به جامعه بشری خدمت می کنند.**سلامت نخستین عامل بهره مندی از نعمت های الهی

رییس جمهوری با اشاره به این که انسان دارای ظرفیت های نامحدود و بی انتهاست، ادامه داد: همه خوبی ها و آرزوهای مثبت برای بشر قابل تحقق است اما تمام خوبی ها، زیبایی ها و لذت ها، زمانی به طور کامل در کام انسان می نشیند که در سایه سلامت باشد. احمدی نژاد سلامت را نخستین عنصر بهره مندی از سایر نعمت های الهی و حرکت های انسانی و معنوی دانست و اظهار داشت: کسی که سلامت ندارد یا از سلامت کامل برخوردار نیست، سایر لذت ها برایش بی معنا است.

رییس جمهوری همچنین گفت : ما باید خود را با برترین های دنیا مقایسه کنیم چرا که چند صد هزار سال ایران بوده است .
سه شنبه 26/10/91    14:31

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.