بخاری ۱۰ شهروند زنجانی را راهی بیمارستان کرد

سلامانه : 10 نفر از شهروندان زنجانی روز جمعه به دلیل مسمومیت ناشی از استنشاق گاز منواکسید کربن راهی بیمارستان شدند.

 به گزارش ایرنا ، این حادثه در پنج منزل مسکونی رخ داده بود که به دلیل آگاهی به موقع اطرافیان و اطلاع به اورژانس و انتقال سریع به بیمارستان، از مرگ رهایی یافتند.

قایم مقام مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: این تعداد، هنگام استراحت در منزل براثر استنشاق گاز CO دچار مسمومیت شده بودند که عوامل اورژانس با اطلاع از موضوع حادثه و نجات جان آنان، بلافاصله عازم محل شدند. 

مرتضی ترابی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعضای پنج نفره یک خانواده که مرد 50 ساله ، زن 38 ساله ، دختری 13 ساله و دو پسر 8 و 15 ساله بودند در منطقه اسلام آباد زنجان گرفتار دام مرگ خاموش شده بودند.

ترابی اظهار کرد: سه نفر دیگر نیز که همگی زن بودند در منطقه ˈشورجهˈ فرودگاه زنجان دچار مسمومیت با گاز CO شده بودند که به بیمارستان امام حسین (ع) شهر زنجان انتقال یافتند.

وی افزود: یک زن 24 ساله ، پسر نوجوان 17 ساله نیز که به ترتیب در منزل مسکونی خود در شهرک الهیه و خیابان سعدی جنوبی که بر اثر استشاق گاز CO مسموم شده بودند بلافاصله توسط عوامل اورژانس به بیمارستان های امام حسین (ع) و بیمارستان ولیعصر زنجان اعزام شدند تا مورد مداوا قرار گیرند.

ترابی یادآورشد: شهروندان درصورت استفاده از وسایل گرمایشی گاز سوز باید به نکات ایمنی و هشدارهای داده شده توجه و دقت بیشتری داشته باشند تا در دام مرگ خاموش گرفتار نشوند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.