مبارزه با آلزایمر به کمک بازی ویدیویی

مبارزه با آلزایمر به کمک بازی ویدیویی

سلامانه : کارشناسان معتقدند به کمک بازی های ویدیویی، می توان نشانه های اولیه آلزایمر را در بیماران شناسایی کرد؛ این کار هم چنین کمک می کند تا پیشرفت بیماری یا تاثیر درمان در بیماران مشخص شود.  شرکت «Pfizer Inc.» که یک غول داروسازی است، به همراه یک شرکت تولید بازی های ویدیویی، در حال آزمایش این ایده هستند که آیا بازی های ویدیویی می تواند میزان سلامت ذهنی در افراد مسن را نشان دهد یا نه؟

 

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از دیلی میل، کارشناسان قصد دارند 100 فرد مسن سالم – چه آنهایی که در مغزشان امیلوید هست و چه آنهایی که نیست- را مورد آزمایش قرار دهند تا به صحت این ایده پی ببرند.

 

گمان می شود «امیلوید» اصلی ترین دلیل ابتلای افراد به آلزایمر است و کسانی که آن را دارند، بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند. داوطلبان حضور در این آزمایش، یک ماه بازی را که «پروژه EVO» نامیده می شود و روی آیفون و  آیپد قابل اجرا است، بازی می کنند.

 

در این بازی، فرد باید یک جاده را دور بزند و در عین حال، به علایم کنار جاده شلیک کند. این بازی طوری طراحی شده تا توانایی فرد در مقابل عواملی که حواس او را از روی تمرکز، برنامه ریزی و تصمیم گیری پرت می کنند، بسنجد و آن را بهبود دهد. پژوهشگران می خواهند ببینند به کمک این بازی می شود علایم آلزایمر را در همان مراحل اولیه شناسایی کرد یا نه.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.