داروهای استروئیدی به شدت به کبد آسیب وارد می‌کند

سلامانه :یک استاد دانشگاه و متخصص تغذیه با هشدار درباره داروهای استروئیدی گفت: این داروها به شدت به کبد آسیب وارد می‌کند.

 

به گزارش فارس ، علیرضا براری ظهر امروز در کلاس آموزش تغذیه ورزشکاران در نوشهر با اشاره به نقش و اهمیت تغذیه سالم در زندگی انسان اشاره کرد و اظهار داشت: توجه به تغذیه در سنین نوجوانی و جوانی می‌تواند از بروز انواع بیماری‌ها در سنین بالا جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه میزان کالری بدن باید متناسب با جثه و پیکره فرد باشد، افزود: در این روند فرد با کالری‌ سوزی و دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن دچار مشکل و افزایش وزن می‌شود.

این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود درباره استفاده برخی ورزشکاران که از مواد استروئیدی استفاده می‌کنند، تصریح کرد: داروهای استروئیدی در ورزشکاران به شدت به کبد آسیب وارد می‌کند و موجب افزایش متابولیسم بدن شده که نشان از آسیب جدی به کبد است.

براری با اشاره به اینکه ورزشکاران باید در مصرف مکمل‌های ورزشی نهایت دقت را داشته باشند، تصریح کرد: این افراد باید زیر نظر مربیان خود مکمل‌های استاندارد و سالم را با دوز مصرف صحیح آن استفاده کنند تا مشکلی برای آنها به وجود نیاد.

این استاد دانشگاه همچنین در ادامه با بیان اینکه عملکرد دستگاه گوارش در ساعات شب کم می‌شود، خاطرنشان کرد: روده انسان از ساعت 10 شب به بعد دیگر فعالیتی ندارد و معده نیز از ساعت هشت شب به بعد عملکرد بسیار کمی دارد و بنابراین باید در ساعات شب از خوردن غذاهای سنگین خودداری کرد و غذاهای سبک و حتی المقدور میوه‌جات استفاده کرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.