درمان‌های خانگی برای از بین بردن خشکی دهان

سلامانه : راه‌های زیادی برای برطرف کردن خشکی دهان وجود دارد. شما قبل از پرداختن به این راهکارها باید با پزشکتان مشورت کنید بخصوص اگر در حال حاضر داروهای خاصی مصرف می‌نمایید.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از healthguides تشخیص علت خشکی دهان، برطرف کردن آن را آسان‌تر می‌کند.


با این حال برخی استراتژی‌ها برای افزایش جریان بزاق در دهان وجود دارد:


شما می‌توانید میزان آب مصرفی یا مایعات دیگر در طول روز را افزایش دهید و یا حتی از تراشه‌های بسیار کوچک یخ برای افزایش ترشح بزاق استفاده کنید.


خشکی دهان علاوه بر این که حس چشایی را کاهش می‌دهد، راهی است برای راه پیدا کردن عفونت‌ها به دهان یا گلو. بنابراین از راه بینی تنفس کنید نه دهان. آکادمی آمریکایی گوش و حلق و بینی اعلام کرده که تنفس از راه بینی نه تنها منجر به مرطوب نگه داشتن محیط دهان می‌شود بلکه باعث کاهش خشکی در ریه‌ها نیز خواهد شد.


تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف زیاد کافئین باعث خشکی دهان شده و یا حتی فرایند آن را وخیم‌تر می‌کند. کاهش مصرف قهوه و نوشابه‌های کافئین دار و جایگزینی آنها با لیمو، آب و یا آب مرکبات توصیه می‌شود.


به یاد داشته باشید که استفاده از آنتی هیستامین‌ها و ضد احتقان ها منجر به خشکی دهان می‌شود پس اگر نیاز به مصرف این داروها دارید سعی کنید از یک دستگاه بخور در خانه برای افزایش رطوبت هوا به ویژه در طول شب و در اتاق خواب استفاده کنید.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.