کمر دردهای ماندگار نتیجه تمرینات ورزشی نادرست

سلامانه :دستگاه مافوق صوت برای درمان و افزایش ترمیم و گرم کردن بافت‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد و سوختگی‌های شدید از تبعات استفاده از این دستگاه‌ها توسط افراد معمولی در منزل است.

 دکتر جواد طرف‌زاده عضو هیات مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: کشورهای کانادا، انگلیس و استرالیا در زمینه تکنولوژی فیزیوتراپی در دنیا جلودار هستند در منطقه خاورمیانه ایران به لحاظ منابع انسانی متخصص و وجود مراکز آموزش رتبه اول را دارا است ولی از لحاظ تکنولوژی کمی عقب هستیم و به سمت تخصصی شدن می‌رویم. 

وی در خصوص خرید دستگاه‌های فیزیوتراپی از اینترنت متذکر شد: بیشتر کسانیکه دستگاه‌های زیبایی و وسایل ورزشی از اینترنت خریداری می‌کنند دچار مشکلات متعددی شده‌اند این دستگاه‌ها بر حسب نوع بیماری بیمار تجویز می‌شود و استفاده آن برای عموم افراد براساس تبلیغات غلط کاملا نادرست است. 

وی ادامه داد: از سویی کار با دستگاه‌های فیزیوتراپی توسط افراد معمولی و غیر حرفه‌ای در منزل عوارض زیادی را به دنبال دارد و خارج از تاییدیه مراکز علمی می‌باشد و فقط باید توسط متخصصین و در مراکز علمی برای بیماران مورد استفاده قرار گیرد به عنوان مثال دستگاه ارتراسوند که برای رفع چین و چروک‌ها صورت کاربرد دارد فقط باید توسط متخصص برای بیماران مورد نیاز مورد استفاده قرار گیرد. 

صراف‌زاده افزود: بخش عمده کمر درد‌ها یا بیماری‌های مربوط به مفاصل در خانم‌ها مربوط به انجام حرکات ورزشی نادرست در باشگاه‌های ورزشی تحت تعلیم مربیان غیر حرفه‌ای و یا تک بعدی است خانم‌هایی که زمینه بیماری دارند و یا بدن آماده‌ای ندارند با انجام یکسری از حرکات ورزشی دچار بیماری‌های مزمن استخوانی و به ویژه کمر درد می‌شوند. 

این متخصص در پایان اظهار داشت: مربیان ورزشی دارای تخصص خاص هستند و نه همه تخصص‌ها بنابراین همه افراد با فیزیولوژیهای مختلف و مشکات متعدد تحت انجام یک تمرین قرار می‌گیرند و دچار عوارض گوناگون تا ابد می‌شوند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.