دو قلم داروی نایاب وارد بازار شد

سلامانه :  مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو گفت: دو قلم دارو که به مدت سه ماه در بازار نایاب شده بود، در داروخانه ها توزیع شد.

 «سیدمحمد هاشمی» روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: «فسفات ساندوز» ( قرص جوشان) که جبران کننده فسفر و در ایام بارداری مصرف می شود و نیز «کلردیازپوکساید» ( آرامبخش) که به عنوان کنترل کننده اختلالات اضطراب یا برای تسکین کوتاه مدت علائم اضطراب مورد استفاده قرار می گیرد، دو قلم دارویی هستند که وارد بازار شدند.

وی درباره داروی «کلردیازپوکساید» گفت: اکنون موجودی مواد اولیه و شرکت های تولیدی، از ذخیره کافی این قلم دارویی برخوردار هستند و مشکلی در توزیع آن وجود ندارد.

هاشمی با بیان اینکه ذخیره سازی این دو قلم دارو به اندازه کافی صورت گرفته، به داروخانه ها و مصرف کنندگان توصیه کرد، از خرید بیش از نیاز این محصولات دارویی بپرهیزند.

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو علت تاخیر در توزیع داروی «فسفات ساندوز» که 10 روز پیش به کشور وارد شده بود را نصب برچسب اصالت عنوان کرد و گفت: با مرتفع شدن این موضوع، این قلم دارو نیز در داروخانه های هلال احمر، 13 آبان و شهید کاظمی توزیع شده است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.