افزایش مشکلات استخوان و مفاصل در میان کارمندان

سلامانه : انجمن جراحی زانو ، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران با اشاره به بروز مشکلات استخوان و مفاصل در میان کارمندان، پیشنهاد کرد تا ادارات به وسایل ورزشی مجهز شوند و به کارمندان خود اجازه بدهند مقاطعی از روز را به ورزش اختصاص دهند.

 به گزارش ایرنا از انجمن جراحی زانو،آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران ، دکتر محمد رازی در باره شیوع کمردرد در میان مردم و کارمندان اظهارداشت : عادات نادرست حرکتی چون قوز کردن، نشستن یا ایستادن در طولانی مدت ، قرار گرفتن در وضعیت ثابت ، عدم رعایت ارگونومی به هنگام پشت میز نشینی، همچنین پوکی استخوان و کم تحرکی از علل عمده ابتلا به کمردرد هستند.

به گفته وی بسیاری از کمردردها رایج در میان مردم قابل پیشگیری هستند و می توان این کمر درد ها را درمان کرد .

این فوق تخصص جراحی زانو درباره مشکلات استخوان و مفاصل در کارمندان نیز گفت: مشاغل های کارمندی و پشت میزنشینی مشکلات استخوانی و مفاصل را افزایش می دهد ،با این حال برخی کارمندان در دو شیفت و سه شیفت کار می کنند که سلامتی آنان را به خطر می اندازد. 

رازی ادامه داد: مشکلات روزمره زندگی بقدری زیاد است که کارمندان و همچنین بسیاری از مردم فرصت کافی برای ورزش کردن و تحرک کافی را ندارند و برای رفع کم تحرکی کارمندان پیشنهاد می شود که در محیط های کار و اداران امکانات ورزشی را برای آنان فراهم شود.

وی اضافه کرد :اگر امکانات ورزشی در ادارات فراهم شود کارمندان می توانند در مقاطعی از روز به عنوان مثال هنگام ظهر قبل از ناهار یا صبح قبل از شروع کار از تجهیزاتی چون دوچرخه و تردمیل که در این فضاها تعبیه شده استفاده کنند.

به گفته وی با این اقدام در واقع فضای نیمه مناسبی ایجاد می شود که کارمندان می توانند در طول روز کمی نرمش انجام داده و ضمن افزایش تحرک بدنی و حفظ شادابی بر کارایی خود هم بیافزایند.

رییس انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی هشدار داد: حرکات ورزشی و کششی در محیط های ورزشی ضروری است تحت نظر کار شناسان و مربیان ورزشی انجام شود تا کمتر دچار آسیب های ورزشی شوند.

به گفته وی هر گونه خطا و اشتباه در انجام تمرینات ورزشی می تواند باعث آسیب های حاد و مزمن و آسیب های ورزشی در ورزشکاران شود. 

رازی ادامه داد: بیشترین آسیب های ورزشی در ورزشکاران مچ پا و زانو آنان بروز می کند . 

وی در ادامه از برگزاری سومین کنگره دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران از 15 تا 18 بهمن ماه سال جاری در سالن همایش های جزیره کیش خبر داد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.