کاهش سن ابتلا به سرطان پستان در زنان ایرانی

سلامانه :  رییس هشتمین کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی گفت: متاسفانه سن ابتلا به سرطان پستان در میان زنان ایرانی پایین آمده و آمارها نشان می‌دهند که سن ابتلا به سرطان در زنان ایرانی 10 سال زودتر از سایر زنان کشورهای غربی است.

به گزارش ایسنا ، احمد مصلایی در هشتمین همایش سالانه کلینیکال انکولوژی که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه یکی از دلایل شیوع سرطان در کشور افزایش سن امید به زندگی و طول عمر افراد است، اظهار کرد: سرطان معمولا در سنین بالا بیشتر مشاهده می‌شود، برای نمونه اگر مردان به صورت تخریبی 85 سال عمر کنند، 90 درصد آن‌ها به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند.

وی با بیان اینکه شایع‌ترین سرطان در میان زنان ایرانی سرطان پستان است، افزود: متاسفانه سن ابتلا به سرطان در میان زنان ایرانی پایین آمده و آمارها نشان می‌دهند که سن ابتلا به سرطان در زنان ایرانی 10 سال زودتر از سایر زنان کشورهای غربی است.

افزایش رو به رشد سرطان‌ها در کشور غیرمتعارف است
رییس هشتمین کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی با اشاره به اینکه افزایش رو به رشد سرطان‌ها در کشور غیرمتعارف است، اضافه کرد: برای نمونه در گذشته سن ابتلا به سرطان روده بزرگ در افراد میانسال و معمولا در سن 50 سالگی مشاهده می‌شد که متاسفانه امروزه سن ابتلا به سرطان روده بزرگ کاهش یافته و در میان جوانان نیز شدت یافته است.

مصلایی استرس و عوامل محیطی را دو فاکتور اساسی در بروز سرطان‌ها عنوان کرد و افزود: استرس تاثیرات منفی بر سلامت انسان‌ها می‌گذارد و افزایش استرس سطح ایمنی بدن را کاهش می‌دهد، هم چنین تغییرات محیطی مانند آلودگی هوا، آلودگی گردو غبار و حتی مواد شیمیایی امکان ابتلا به انواع سرطان‌ها را افزایش می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه غربالگری یکی از شیوه های جلوگیری از ابتلا به سرطان‌هاست، خاطرنشان کرد: یکی از فواید اصلی غربالگری کاهش مرگ و میر به دلیل ابتلا به سرطان و کاهش هزینه های مربوط به درمان بیماران سرطانی است.

هزینه‌های درمان توان بیماران برای بهبودی را کاهش داده است
رییس هشتمین کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی با بیان اینکه درمان سرطان به امکانات بسیاری نیازمند است، تصریح کرد: متاسفانه اغلب بیمارستان‌ها به دلیل کمبود امکانات پاسخگوی نیازهای بیماران نیستند در نتیجه هزینه های بسیار درمان توان بیماران را برای بهبودی کاهش داده است.

مصلایی با بیان اینکه تمامی مردم در معرض ابتلا به سرطان هستند، خاطرنشان کرد: جلوگیری از افزایش بیماران مبتلا به سرطان نیازمند به یک همت ملی در کشور و حتی در سطوح بالاتر و بین‌المللی است.

وی ادامه داد: باید اقدامات فرهنگی وسیعی در جامعه انجام شود که یکی از این اقدامات عدم استفاده از دخانیات است.

هم چنین، دکتر سیمین همتی، دبیر علمی هشتمین کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی با بیان اینکه بیماری سرطان به لحاظ روانی اثرات منفی بر روحیه بیماران دارد، اظهار کرد: برگزاری این همایش فرصتی است تا به تبادل نظرات و تجربیات اساتید برجسته و توانمند این بخش پرداخته شود.

وی افزود: هدف اصلی همایش پیشگیری و کاهش سرطان در اصفهان است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.