برداشت جسم سنگین و حرکت ناگهانی به اسپاسم کمری می‌انجامد

سلامانه :جراح استخوان و مفاصل گفت: گرفتن کمر می‌تواند به دنبال سرما خوردن ایجاد شود همچنین اسپاسم ناگهانی به دلیل برداشتن جسم سنگین یا حرکت ناگهانی در ستون فقرات به وجود بیاید.

 
سیدهاشم حسینی‌فر در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به پرسش شهروندان در مشاوره سلامت در مورد گرفتگی ناحیه کمر اظهار داشت: اسپاسم عضلات ناحیه سینه‌ای یا کمری می‌تواند به گرفتن کمر منجر شود.

جراح استخوان و مفاصل گفت: گرفتن کمر می‌تواند به دنبال سرما خوردن ایجاد شود همچنین اسپاسم ناگهانی به دلیل برداشتن جسم سنگین یا حرکت ناگهانی در ستون فقرات به وجود بیاید.

متخصص ارتوپدی تصریح کرد: افراد در این مواقع باید از خم شدن به سمت جلو یا پایین اجتناب کنند و ستون فقرات خود را با حوله داغ یا کیسه آب جوش گرم نگه دارند.

حسینی‌فر ادامه داد: افرادی که مبتلا به گرفتگی در ناحیه کمر می‌شوند باید سه، چهار ساعت استراحت داشته باشند و در این مواقع برای نماز خواندن از میز و صندلی استفاده کنند.

وی توصیه کرد: این دسته از افراد بهتر است از توالت فرنگی استفاده کنند.

جراح استخوان و مفاصل خاطرنشان کرد: اگر بعد از تمام این موارد و در فاصله زمانی 48 تا 72 ساعت درد و گرفتگی در ناحیه کمر بهتر نشد باید بلافاصله به پزشک مراجعه کرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.