این تکنولوژی مناسب دندان نیست

سلامانه : گاهی استفاده مداوم از بعضی مواد تمیز کننده دندان به نوع خود یک روش صحیح و قابل پذیرش از سوی افراد جامعه است اما چقدر تکنولوژی توانسته ذهن سنت گرای ما را به سمت خودش متمایل کند.

دکتر عبدالحمید ظفرمند متخصص ارتودنسی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران؛ در خصوص مزیت و معایب استفاده از مسواک برقی بر مسواک معمولی گفت: چند سال اخیر استفاده از مسواک برقی به جای مسواک معمولی شیوع پیدا کرده است که در سنین پایین تر این مساله نمود بیشتری دارد که یکی از دلایل آن موضوع چشم هم چشمی دانش آموزان است و یا خانواده ها به این امر تاکید می کنند که فرزندشان با مسواک معمولی کمتر حس نزدیکی دارد و برای اینکه در کودکانشان انگیزه مسواک زدن ایجاد کنند مسواک برقی را جایگزین مسواک های معمولی می کنند.


وی در ادامه افزود: استفاده از مسواک برقی بیشتر به این هدف انجام می شود که فعالیت کمتر از طریق است انجام شود که این به نوع خود فکر اشتباهی است که در بین مردم جا افتاده است.


وی تاکید کرد: استفاده از مسواک برقی در روزهای اول در فرزندان ایجاد انگیزه می کند در حالی که به مرور زمان فرد فراموش می کند که از دست برای تمیز کردن دندان کمک بگیرد در حالی که حرف اول را در تمیز کردن دندان ها دست می زند.


وی درباره مزیت مسواک برقی گفت: مسواک برقی با این هدف راهی بازار شد که برای افرادی که عملکرد اعصاب حرکتی شان دچار مشکل است بکار گرفته شود تا به تنهایی بدون کمک گرفتن از کسی عمل مسواک زدن را انجام دهند.


طفرمند بهترین وسیله برای تمیز کردن دندان را در سن پایین، مسواک عادی سنتی رایج بین مردم، معرفی کرده و اظهار داشت: در سن پایین عمل مسواک زدن با حرکت دست کودک فرم می گیرد و به دندان ها شکل و ویژگی خاص می دهد در حالی که مسواک برقی توسط کودک به خوبی انجام نمی گیرد.


به گفته این دندانپزشک مسواک برقی صرفا یک وسیله تجملی برای سلامت دندان است که به خاطر هزینه بالای آن افراد در کنار استفاده از مسواک زدن از مسواک برقی از مسواک معمولی هم استفاده می کنند که این مطلب را بیان می کند که مسواک معمولی از سوی افرادی که برقی هم مصرف می کنند بی اهمیت نیست.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.