وجود سرب در اسباب‌بازی‌ها، جان کودکان را به خطر انداخته است

سلامانه : دیناروند، با بیان این‌ که نظارت بر اسباب‌بازی‌ها از وظایف ما است، گفت: متأسفانه در این حوزه به وظیفه قانونی خود عمل نکرده‌ایم.

دکتر رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در خصوص وضعیت "کیسه‌های خون" در کشور گفت: بیشتر نیاز کشور به کیسه‌های خون از طریق واردات تأمین می‌شود ولی تولید داخل آن هم داریم که در حال حاضر دو کارخانه در زمینه تولید این کیسه‌ها فعالیت می‌کنند. 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا نظارت بر اسباب‌بازی در حیطه کاری شما است، افزود: "وزارت بهداشت" و دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف هستند که نظارت بر روی تمام اسباب‌بازی‌ها چه تولید داخل و چه وارداتی داشته باشند اما متأسفانه وظیفه قانونی خودمان را در این حوزه انجام نداده‌ایم. 

وی با بیان اینکه به اداره مربوطه دستورالعمل‌های لازم ابلاغ شده تا این کار با نظم و مقررات پیگیری شود، تصریح کرد: اما تعداد کم بازرسان و موازی کاری باعث می‌شود که نظارت‌ها به صورت مناسب انجام نگیرد. 

دیناروند با تأکید بر اینکه در بیشتر این اسباب‌بازی‌ها فلزات سنگین وجود دارد، تصریح کرد: به دلیل اینکه کودکان اسباب‌بازی‌ها را به دهان خود می‌برند، وجود این فلزات سنگین مثل "سرب" می‌تواند باعث "مسمومیت" و خطرات جدی در آن‌ها شود. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.