مادر سرطانی ریسک کرد و برد: خودش سالم ماند و بچه‌اش به دنیا آمد

مادر سرطانی ریسک کرد و برد: خودش سالم ماند و بچه‌اش به دنیا آمد

سلامانه : «آنجلا مارش» اول فهمید سرطان دارد و بعد از چند هفته هم متوجه شد باردار است؛ حالا باید سراغ درمان خودش می رفت و بچه اش را از دست می داد، یا جراحی را عقب می انداخت و منتظر تولد فرزندش می شد و جان خودش به خطر می افتاد؟

 

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از دیلی میل، خانم مارش راه حل سوم را انتخاب کرد: جراحی در زمان بارداری، عملی با ریسک بالا که ظاهرا پیش از این در انگلیس انجام نشده بود. اتفاقا موثر افتاد و او توانست تولد «زکری» را ببیند، فرزندی که گمان می برد هیچ وقت او را نبیند. مارش 27 ساله گفت:«لحظات سختی بود، اما با داشتن چنین فرزند شاد و خاصی، امروز بهترین پاداشی بود که می توانستم برای تمام ماجراهایی که از سر گذراندم، بگیرم.»


او اولین بار که تست دهانه رحم داد، متوجه شد سلول های سرطانی دارد و برای همین به بیمارستان کریستی در منچستر رفت تا جراحی کند اما یک ماه بعد به او گفتند باردار است. آن موقع بود که پزشکان راه حل سوم را پیش پایش گذاشتند: برداشتن دهانه رحم بدون آسیب زدن به نوزاد. مارش که یک پسر 7 ساله هم دارد، گفت:«به من گفتند این نوع جراحی قبلا در این کشور انجام نشده. اما گزینه های دیگر این بود که بچه را از دست بدهم و ممکن بود دیگر باردار نشوم؛ یا اینکه صبر کنم او به دنیا بیاید که ممکن بود آن موقع سرطان پخش شده باشد. برای من گرفتن این تصمیم ساده بود... اینکه بچه نجات پیدا می کند یا نه را به دست سرنوشت سپردم.»

 

برای اینکه زکری بیشترین شانس را داشته باشد، جراحی تا 11 هفتگی او عقب افتاد. جراحان دهانه سرطانی را برداشتند و آن را با بافت های اطرافش ترمیم کردند. این نوع عمل معمولا در زنانی انجام می شود که باردار نیستند اما می خواهند بچه دار شوند؛ به این ترتیب، جنین توانست در شکم مادرش سالم بماند و به دنیا بیاید.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.