خستگی شانه‌هایت را بگیر

سلامانه : شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفصل‌های شانه را پر کرده‌اند. عضوی که اغلب برای پشت‌میزنشین‌ها دردسر ایجاد می‌کند. با ما همراه شوید و حداقل 4 حرکت از این حرکات را در روز انجام دهید...

زندگی مثبت نوشت:

این یکی از آسان‌ترین حرکت‌های شانه است که اگر خاطرتان باشد در نرمش‌های صبحگاهی مدارس هم آن را انجام می‌دادید. شانه‌هایتان را به صورت دایره‌وار به پشت و عقب بچرخانید. می‌توانید اول با یک شانه و بعد هر دو را همزمان انجام دهید. اول دایره‌هایتان را کوچک انتخاب کنید و بعد به دایره‌های بزرگ‌تر برسید.

برای انجام این حرکت به یک وسیله نیاز دارید که به آن تکیه دهید. یکی از دست‌هایتان را به میز و به صورت عمود تکیه دهید. حالا با دست دیگر در حالی که آویزان است به صورت فرضی دایره رسم کنید. سعی کنید به هیچ یک از دست‌هایتان فشاری نیاید.

در این حرکت هم باید بنشینید و از یک صندلی استفاده کنید. وسط صندلی بنشینید. حالا سعی کنید دست‌هایتان را از وسط پاها به صورت آویزان قرار دهید. سعی کنید شکمتان به ران‌هایتان بچسبد.

این حرکت برای سرشانه‌هایتان بسیار مفید است. بنشینید. آرنجتان را روی میز بگذارید و سعی کنید حرکت ندهید. حالا ساعدتان را به جلو و عقب ببرید. می‌توانید تا 20 بار این حرکت را تکرار کنید.

یکی از دست‌هایتان را به صورت خم‌شده پشتتان بگذارید. حالا در حالی که دستتان از بدن جدا نمی‌شود آن را بالا و پایین ببرید. با هر دست این کار را انجام دهید. با این حرکت شانه‌هایتان به صورت داخلی چرخش می‌کند.

در این حرکت به ظاهر ساده هم شانه‌هایتان به میزان زیادی کشش پیدا می‌کند. پشت به دیوار بایستید. دست‌‌ها صاف و رو به پایین باشد. حالا بازوهایتان را به سمت دیوار فشار دهید. در این حالت حداقل برای 30 ثانیه بمانید.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.