یک بیماری وحشتناک؛ این آدمها از گرسنگی غذاهای سطل آشغال را هم می‌خورند!

یک بیماری وحشتناک؛ این آدمها از گرسنگی غذاهای سطل آشغال را هم می‌خورند!

سلامانه : «لیزا ترمبلی» هنوز آن صحنه وحشتناک یادش مانده. دخترش یک هات داگ را که مورچه ها از توی آشغال ها بیرون کشیده بودند و داشتند می بردند، برداشت و نزدیک بود آن را بخورد.«کریستین»، دختر او، یک بیماری ژنتیک نادر دارد که باعث می شود همیشه به طرز غیر قابل کنترلی گرسنه باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از «نیویورک تایمز»، این بیماری که به «سندروم پرادر-ویلی» هم شناخته می شود، در بعضی ها باعث شده آن قدر غذا بخورند تا شکم شان پاره شود و بمیرند و بنابراین جای تعجب ندارد که خیلی از آنها اضافه وزن هم داشته باشند.

 

خانم ترمبلی که در فلوریدا زندگی می کند، درباره دختر 28 ساله اش می گیود:«غذای سگ خورده، غذای گربه خورده.» وقتی کریستین بچه بوده، حتی یک بار همسایه ها به مددکاری اجتماعی زنگ زده بودند چون خیال می کردند در خانه به او غذا نمی دهند.


در هر حال، اکنون دانشمندان و شرکت های داروسازی بیشتر درگیر این بیماری شده اند و این کارشان یک دلیل ساده دارد: این کار می تواند زوایای یک مشکل گسترده تر به نام پرخوری و اضافه وزن را روشن تر کند. دارویی هم که قبلا برای کمک به افراد چاق ساخته شده تا وزن شان را کم کنند، اکنون در یک آزمایش اولیه، روی بیماران پاردر-ویلی اثرگذار بوده، دارویی به نام «بلورانیب». دکتر جنیفر میلر از دانشگاه فلوریدا می گوید:«این اولین چیزی است که در مورد بیمارهای پرادر-ویلی واقعا آزمایش شد و موفق از آب درآمد.»


با این حال، دانشمندان خیلی با احتیاط درباره ارتباط پرادر-ویلی و چاقی متداول در مردم حرف می زنند چون مکانیسم پشت هر دو بیماری، درست شناخته نشده و می تواند متفاوت باشد. اما ربط پیدا کردن این 2، به نفع بیماران پرادر-ویلی است چون باعث می شود توجه بیشتری معطوف این عارضه شود و شرکت های داروسازی برای ساختن داروی آن، بیشتر تلاش کنند.

 

«جانالی هین مان»، یکی از مدیران انجمن سندروم پرادر- ویلی می گوید:«هر چه علاقه و تحقیق بیشتری متوجه این بیماری شود، بیشتر به کودکان ما کمک خواهد شد.» وضعیت افراد مبتلا به این بیماری خوب نیست. مثلا مارک گرینبرگ که پسر 14 ساله اش این بیماری را دارد، می گوید:«در یخچال را قفل می کنیم. در فریزر را هم قفل می کنیم. در قفسه ها را هم قفل می کنیم.»

 

سطل آشغال آنها هم قفل دارد و وقتی پسرشان می خواهد از در خانه بیرون برود، آژیر به صدا در می آید. خانم «جیم کین» هم می گوید دخترش از چند جا اخراج شده و شغلش را از دست داده چون غذای بقیه کارمندان را می گرفته.  دانشمندان به درستی دلیل این بیماری را نمی دانند و افراد مبتلا به آن، نمی توانند تنها و مستقل زندگی کنند یا سر کار بروند. در آمریکا دست کم 8 هزار نفر به این بیماری مبتلا هستند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.