اگر دختر چاقی هستید، مقصر کدامیک از والدینتان است؟

سلامانه : پزشکان هشدار می‌دهند که عدم رعایت رژیم غذایی سالم در دوران جوانی و قبل از ازدواج می‌تواند مسبب مشکلی جدی در سلامت و زیبایی فرزندان در آینده شود.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پزشکان و متخصصان علوم تغذیه هشدار می‌دهند که پدران چاق نقش به سزایی در به دنیا آمدن دختران چاق خود دارند. 

 

گفتنی است، دختران خردسال که دچار اضافه وزن هستند با احتمال بیشتری در معرض دیابت و پیری زودرس به نسبت همسالان خود قرار می‌گیرند. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، رژیم غذایی پدر حتی قبل از به دنیا آمدن فرزندان دختر خود در آینده در صورتی که سرشار از مواد چرب و شیرین باشد، سبب تفاوت در ژن‌های دختر آن‌ها در آینده و افزایش استعداد چاقی در آن‌ها می‌شود. 

تا قبل از این تحقیق پژوهشگران نقش سلامت مادران را در سلامت دختران تاثیرگذار دانستند اما به تازگی نقش سلامت پدران نیز به سلامت و به ویژه جلوگیری از به وجود آمدن بیماری‌های ژنتیکی در دختران مهم قلمداد شده است. 

دانشمندان تغییر ژن‌ها را به ویژه در عملکرد لوزالمعده که مشغول ساخت انسولین برای کنترل قند خون و بافت چربی بدن است را نتیجه عادات بد رژیم غذایی در نسل‌های گذشته در خانواده می‌دانند. 

پژوهشگران توصیه می‌کنند، آقایان به ویژه پس از ازدواج و تا قبل از صاحب فرزند شدن برای تناسب اندام و سلامت فرزندان آینده‌شان رژیم غذایی سالمی رعایت نمایند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.