دیابتی ها با مشورت پزشک عمل لیزیک چشم انجام دهند

دیابتی ها با مشورت پزشک عمل لیزیک چشم انجام دهند

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت بهداشت ودرمان، دکتریعلی محمد سادات اخویی در خصوص عمل لیزیک چشم گفت: عمل لیزیک چشم با تابش اشعه لیزر بر سطح قرنیه و برداشت از بافت قرنیه تغییری در شعاع انحنای قرنیه ایجاد می شود که باعث تصحیح نمره چشم می شود.

وی با اشاره به احساس خشکی چشم پس از لیزیک، اظهارداشت: پس از عمل لیزیک مدتی احساس خشکی چشم ایجاد می شود که شدت آن با میزان نمره چشم و مقدار لیزیک بستگی دارد در این مدت از اشک مصنوعی استفاده می شود و این عارضه به تدریج برطرف می شود.

این جراح و متخصص بیماری های چشم با اشاره به به اینکه تماشای تلویزیون پس از عمل ضرر خاصی برای چشم ندارد افزود: تماشای تلویزیون پس از طی دوران نقاهت هیچ مانعی ندارد ولی توصیه می شود با تماشای تلویزیون چشم را خسته نکنند.

سادات اخوی با بیان این که استفاده از استخر و سونا پس از عمل جراحی ضرر عمده ای بر چشم عمل شده ندارد، خاطرنشان کرد: بیماران یکی دوماه اول پس از عمل احتیاط کنند، چرا که کلر موجو در آب استخرها تا مدتی باعث تحریک و قرمزی چشم و سوزش آن می شود ولی ضرر عمده ای برای چشم ندارد.

این متخصص بیماریهای چشم به این که آیا تفاوتی بین دستگاه های لیزراکسایمر موجود در ایران و خارج وجود دارد، افزود: دستگاه ایرانی برای لیزیک چشم نداریم، بین دستگاهها تفاوتهایی وجود دارد، به علت حساسیت عمل و نتیجه آن مراکز بهترین دستگاهها را جهت عمل موفق و کم عارضه انتخاب می کنند.

سادات اخوی در پاسخ به این سوال که آیا افرادی که مبتلا به بیماری قند (دیابت) هستند می توانند تحت عمل لیزیک قرار بگیرند، گفت: در بیماران دیابتی به علت اینکه اصولا ترمیم بافتها دچار تاخیر می شود و نیز شانس ابتلا به عفونت بیشتر می شود با احتیاط کامل و پس از کنترل قند خون و اجازه پزشک معالج می توان انجام داد ولی به ریسکش نمی ارزد

سه شنبه 03/11/91  12:48

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.