کدام نوع از روغن زیتون بهتر است؟

کدام نوع از روغن زیتون بهتر است؟

سلامانه : همه می دانند که روغن زیتون برای بدن مفید است، برای قلب خوب است و خطر ابتلا به بعضی از سرطان ها را کم می کند. اما چه مدل روغن زیتونی از بقیه بهتر است؟

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از «فاکس نیوز»، کارشناسان می گویند روغن زیتون باید تازه باشد تا برای بدن فایده داشته باشد. نیکلاس کلمن که در این زمینه متخصص است، می گوید:«حتی اگر از بهترین تولید کننده دنیا هم بخری، اگر روغنش کهنه باشد، کمکی به سلامت شما نمی کند.»

 

از نظر او، مهم است که روغن چه زمانی بسته بندی شده، از چه مدل زیتونی تهیه شده و از چه کشوری می آید:«وقتی یک روغن زیتون واقعا واقعا خوب را تست می کنی، باید به این توجه کنی که ته گلویت را می سوزاند... و چیزی که باعث این سوزش می شود، اولئوکانتل است، یک نوع آنتی اکسیدان. هر چه بیشتر این سوزش را حس کنی، آنتی اکسیدان روغن بیشتر است و برای سلامت بدن مفیدتر است.»

 

برای نمونه، روغن زیتون های سیسیل یا توسکانی ایتالیا بیشترین آنتی اکسیدان را دارند. رنگ شیشه هم مهم است و بهتر است ظرف روغن، شیشه ای و تیره یا حلبی باشد. توصیه دیگر اینکه موقع پخت و پز، روغن را کم کم گرم کنید تا آنتی اکسیدانش حفظ شود.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.