زن بیمار لبنانی، گرفتار در نزدیکی مرز استرالیا

زن بیمار لبنانی، گرفتار در نزدیکی مرز استرالیا

سلامانه : وضعیت کسی را تصور کنید که بین زمین و آسمان بلاتکلیف مانده و در همان حال متوجه می‌شود به یک بیماری حاد مبتلا شده است. این بلایی است که در نزدیکی استرالیا بر سر یک پناهجوی لبنانی آمده است.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «گاردین»، یک زن 39 ساله لبنانی که 4 فرزند دارد، به امید پناهنده شدن به استرالیا به سمت این کشور حرکت کرد و اکنون در کشور «نائورو» (سومین کشور کوچک دنیا در نزدیکی استرالیا) نگه داشته می‌شود. تصویربرداری‌ها در 8 ماه گذشته نشان داده‌اند که یک غده درون سینه او در حال رشد است و پزشکش نیز توصیه کرده، باید عمل «بایوپسی» روی او انجام شود و از بافت غده، نمونه برداری کنند. اما اکنون به او و چند پناهجوی دیگر که آماده شده بودند برای درمان به پاپوآ گینه نو بروند، گفته شده پرواز آن‌ها و در نتیجه درمانشان، دست کم تا 3 هفته دیگر عقب افتاده است.


توضیحی درباره علت لغو سفر به آن‌ها داده نشده اما این گمان وجود دارد که مشکلات قانونی برای نگه داشتن پناهنده‌های استرالیا در گینه سبب این اتفاق بوده است.


این زن لبنانی سال 2013 وارد نائورو شده و حدود 3 سال پیش برای اولین بار متوجه یک غده در سینه چپش شد. در این مدت درد سینه‌اش زیاد شده و ترشحات سبز و زردی از آن بیرون می زند.


پزشک او گفته باید در اولین فرصت ممکن و به طور اضطراری بایوپسی شود ولی بیمار به بیمارستان نائورو برای انجام این عمل اعتماد ندارد که با توجه به شرایط این بیمارستان، قابل درک است.
پزشک این خانم می‌گوید: «متاسفانه این مورد فقط یکی از موارد زیادی است که دولت ما (استرالیا) در فراهم کردن مراقبت‌های به موقع و کافی برای پناهجوها کم می‌گذارد و دلیلش هم مسائل سیاسی است.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.