ابتلای ۱۵۵ نفر در مراغه به بیماری تب مالت

سلامانه : رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه نسبت به افزایش بیماری تب مالت در این شهرستان هشدار داد و گفت: در هشت ماه ابتدای امسال 155 نفر در مراغه به بیماری تب مالت مبتلا شده‌اند.

 
به گزارش فارس ، احمد مجتهدی بعد از ظهر امروز کارگاه آموزشی بیماری تب مالت برای دهیاران شهرستان مراغه با بیان اینکه در هشت ماه گذشته 155 نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند از شهروندان مراغه‌ای به ویژه روستائیان خواست تا در مصرف مواد گوشتی و لبنی موارد بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری تب مالت بیشتر در روستاها بوده است، افزود: تعداد افراد مبتلا به تب مالت در مراغه از میانگین کشوری و استانی بالاتر است.

مجتهدی درباره کارگاه آموزشی بیماری تب مالت برای دهیاران شهرستان مراغه  گفت: این کارگاه یک روزه با هدف آشنایی

دهیاران شهرستان با بیماری تب مالت، پیشگیری از بیماری و کنترل موارد افزایش بروز بیماری در سالن اجتماعات برگزار شد.

وی افزود: در این کار گاه آموزشی 67 نفر از دهیاران با راه‌های پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری تب مالت آشنا شدند تا یافته‌های خود را به اهالی روستاها منتقل کنند.

مجتهدی گفت: شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی، با استفاده از اسلایدهای پاورپوینت به طور مفصل در خصوص بیماری تب مالت (معرفی بیماری، وضعیت و آمار مبتلایان در کشور، استان و شهرستان، علائم بیماری، راه‌های پیشگیری، تشخیص، درمان وکنترل بیماری و...) آشنا شدند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.