داروهای ناباروری تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفتند

سلامانه : مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه از ابتدا بهمن داروهای ناباروری تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفتند، گفت: با توجه به تجمیع اطلاعات بیمه شدگان، توزیع کارت هوشمند سلامت به سال آبنده موکول شد.

 
انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌‌وگو با فارس با اشاره به اینکه از ابتدای بهمن‌ماه سال جاری 11 قلم داروی جدید درمان نازایی تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند، اظهار داشت: داروهای جدید به دو شکل تحت پوشش قرار می‌گیرند به طوری که برخی از آنها تا 90 درصد و برخی تا 50 درصد تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: یکی از مواردی که در حال حاضر در شورای عالی بیمه و با حضور نمایندگان سازمان‌های بیمه‌گر پیگیری می‌شود، بحث تعرفه‌های درمانی سال 93 است در حال حاضر مرحله اول کارشناسی آن به اتمام رسیده است.

بندپی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا اواسط اسفندماه تعرفه‌های درمانی سال 93 به تأیید هیئت وزیران برسد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اجرای طرح بیمه ایرانیان تعداد قابل توجهی از افراد فاقد بیمه تحت پوشش قرار گرفتند به طوری که افراد می‌توانند با پرداخت حداقل 50 درصد حق بیمه تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار بگیرند.

وی افزود: چنانچه خانواده یا فردی نتواند 50 درصد باقیمانده از حق بیمه خود را پرداخت کند می‌تواند با مراجعه به نهادهای حمایتی از تخفیف ویژه استفاده کند و تنها 15 درصد از حق بیمه خود را پرداخت کند.

بندپی در پاسخ به این پرسش که آیا تا پایان سال کارت هوشمند در اختیار بیمه شدگان قرار خواهد گرفت یا خیر، گفت: در حال حاضر موضوع تجمیع اطلاعات و یکپارچه‌سازی بیمه‌شدگان مدنظر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است و پیش‌بینی می‌شود در 6 ماهه ابتدای سال 93 بحث کارت هوشمند در دستور قرار گیرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.