خطر ابتلا جنین به بیماری قلبی در هفته‌های نخست بارداری

خطر ابتلا جنین به بیماری قلبی در هفته‌های نخست بارداری

سلامانه : یافته های تازه نشان می دهند، رشد جنین در هفته های نخست زندگی در رحم مادر برای حفظ تندرستی قلب نوزاد ضروری است.  


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، ارتباط بین رشد در سه ماهه نخست و عوامل خطر زایی که سبب ابتلا به بیماری های قلب و عروق می شوند شناسایی شد.


بنیاد قلب بریتانیا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، حفظ تندرستی و آرامش زنان باردار نقش اساسی در حفظ تندرستی قلب نوزادان ایفا می کند. 


گروهی از محققان دانشکده پزشکی دانشگاه اراسموس در روتردام، ارتباط بین اندازه کودک در اسکن اول (10 تا 13 هفته) و میزان سلامت قلب و عروق کودکان را در شش سالگی بررسی کردند.


پروفسور وینسنت جادوایان، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه روتردام و سرپرست این مطالعه گفت:« کیفیت پایین تندرستی و آرامش مادران در هفته های ابتدایی بارداری رابطه مستقیمی با ابتلا کودکان مدرسه ای به بیماری قلب و عروق دارد.»


پژوهشگران اعلام کردند، علاوه بر وزن نوزاد درهنگام تولد، اولین روزهای بارداری نیز ممکن است خطر بروز بیماری های قلب و عروق را افزایش دهند.  


پروفسور وینسنت جادوایان افزود:«بروز بحران در سه ماهه نخست اول بارداری ممکن است سلامت قلب و عروق نوزاد را برای همیشه نابود کند، بنابراین مادران باید از دود کردن سیگار، نوشیدن الکل، مصرف مواد مخدر و ... بپرهیزند و آرامش شان را حفظ کنند.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.