خواب آلودگی از مهمترین عوامل بروز سوانح مرگبار شغلی

سلامانه :  یک متخصص طب کار، خواب آلودگی را از مهمترین عوامل بروز سوانح مرگبار شغلی عنوان کرد و گفت: بیشترین خطاهای شغلی به دنبال شیفت کاری شبانه اتفاق می‌افتد.

 

دکتر خسرو صادق نیت در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه ایمنی محیط کار از مهمترین شرایط اولیه ورود به محیط کار است، افزود: رعایت اصول ایمنی و حفاظتی از اساسی‌ترین ارکان کارهای صنعتی است و باید مکان‌های صنعتی شرایط خطرساز محیط کار را از بین ببرند.

 

این متخصص طب کار ادامه داد: تهیه وسائل حفاظت شخصی به عنوان آخرین راهکار اگر متناسب با مواجهات باشد، به درستی انتخاب شود و در دسترس کارگران قرار گیرد یکی از اقدامات موثر است.

صادق نیت با بیان اینکه خواب آلودگی یکی از مهمترین عوامل بروز سوانح شغلی محسوب می‌شود، اظهار کرد: افرادی که شیفت کاری شبانه دارند، بیشتر مستعد خطا در فعالیت شغلی‌شان هستند چرا که خواب آلودگی بین ساعت یک تا 5 صبح در اوج خود قرار دارد.

رییس کلینیک اختلالات خواب بیمارستان بهارلو، درباره علل بی‌خوابی گفت: عدم رعایت بهداشت خواب، اضطراب، استرس‌های روزانه، مصرف برخی داروها و داشتن بیماری‌های زمینه‌ای منجر به بی‌خوابی‌های شبانه می‌شوند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.